Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg tudná esetleg valaki...

Meg tudná esetleg valaki magyarázni, hogy mi a különbség a 'fiaskó' és a 'kudarc / sikertelenség' szavak között?

Figyelt kérdés

Gondolom tudnom kellene, meg minden, de nem tudom. Próbáltam Goog Lee professzor tanácsát kérni, de nem jutottam sokra vele (a barátnőjével, Wikivel sem). Egynyelvű szótár alapján úgy tűnt, hogy a 'fiaskó' az egy erősebb (nyomatékosabb) szó, és többnyire egyetlen eseményt jelöl. Egy olyan eseményt, ami sikertelen, de ez a sikertelenség még zavarba ejtő vagy csalódást okozó is. Tehát valami katasztrofális dolog.


Előre is köszönöm a segítséget.



2015. márc. 20. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

No, majdnem mindent tudsz. :-)

Pontos szómagyarázat helyet:


Zuzmara Péter Színház be akarja mutatni a Látjátok feleim című 6 felvonásos drámát.


1. Megtörténik a szereposztás, elkészülnek a díszletek, lezajlanak a próbák. Jön az ősbemutató. A 600 személyes színház félig üres. A sajtótól csak a törpe Béla jött el, a helyi vízmű üzemi lapjának kritikusa.

Az első felvonás végén már csak a jegyszedők vannak ben, a Pista bácsi, aki hangosan horkol.

Ez fiaskó.

2. Szereplőválogatás, egyeztetési gondok, drága jelmezek miatt a darab nem kerül bemutatásra. Ez kudarc

3. A színház még soha, semmi érdemleges eredményt nem produkált. Ez sikertelenség.

2015. márc. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. márc. 21. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!