Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet valami baja a szememnek?

Lehet valami baja a szememnek?

Figyelt kérdés

Ugye volt ez a napfogyatkozás én meg hegesztőszemüvegben egy pillanatra (max.2 másodpercre) ránéztem a napra és utána kb. 15-20 mp-ig egy kis kört láttam. Most akkor lesz valami baja a szememnek az évek során vagy nem? Vagy ez olyan mint, amikor csak "simán" véletlenül belenézek a napba, vagy látom valamiről visszatükröződni...?


És igen tudom, hogy idióta voltam, már mindenkitől megkaptam otthon, hogy miért kellett belenéznem, de ez van...túl kíváncsi voltam.

Légyszíves normális válaszokat írjatok!

Előre is köszönöm!

:)



2015. márc. 22. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. márc. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ettől még nem lehet baja.
2015. márc. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, most megnyugodtam. Köszönöm a gyors válaszokat! :D
2015. márc. 22. 11:14
 4/6 anonim ***** válasza:
ha hegesztőszemüvegben nézted akkor nem valószínű
2015. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
● Ha látsz ● még most ● is ● kis köröket, ● akkkor mej ● el szemészetre, ● mert mégis ● lett baja a ● szemednek!
2015. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hegesztő szemüvegekben található üvegeknek számos fokozata van. Vagy az üvegre van ráírva vagy a csomagolására amiben forgalomba hozták.

Napba nézéshez legalább 10-es 12-es hegesztőüveg kell. Ennél kisebb esetén sem lesz 1-2 másodperc Napba kukkantás miatt semmi bajod, de legközelebb legyél óvatosabb.


Én az 1999-es teljes napfogyit és a mostani részleges napfogyit is 3 db egymás mögé tett 7-es lencsén keresztül néztem. Ezeken keresztül a Nap korongja még tökéletesen látható és akár 20-30 másodpercig is gond nélkül kémlelhető vele a jelenség.

2015. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!