Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az Alcsi-Holt-Tiszán, a...

Az Alcsi-Holt-Tiszán, a Szolnoki vízisporttelepen túl sok a horgász, hátráltatják a kajakosokat, kenusokat. Nem lehet tőlük rendesen evezni, mindig beleakadunk a hálókba, horgászbotokba, és általában nekik áll feljebb. Tömörebben?

Figyelt kérdés
: GYŰLÖLJÜK őket. Milyen intézkedést lehet ilyen esetben tenni, hogy kitiltsák őket, legaláb az 1000 méteres pályáról? (itt olimpiai bajnokok is szoktak edzeni, ez egy nagyon fontos edzési hely)

2015. márc. 22. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Megértelek, igazán dühítő helyzet. Sajnos, ha nem tilos ott a horgászat, csak az önkormányzat segíthet. Az egyesületnek kellene elérnie, hogy megtiltsák ott a horgászást, akkor hívhattok rájuk rendőrt.

Addig is, forduljatok a nyilvánossághoz (újság, Tv), hivatkozzatok balesetveszélyre, és minden egyébre, amire csak lehetséges.

2015. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. márc. 23. 12:56
 3/10 anonim válasza:
:-) tudod, hogy vannak a vizi közlekedésnek is szabályai? ennyi erővel az autósok is háboroghatnának, hogy túl sok a biciglis az úton, állandóan kerülgetni kell őket, aztán meg ha elütjük őket, még ők vannak felháborodva. ha verseny van, ki van bólyázva az a rész, 5 méterenként van egy bója, ergo lehetetlen ott horgászni. ha nincs kibólyázva, neked, a vizi közlekedés szabályai szerint kötelességed középen haladni, úgy, hogy másokat a legkevésbé zavarj a szabadidő eltöltésében.
2015. máj. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
elmondanám azért a másik oldal álláspontját is. az alcsin hivatalosan csak a mol bázisig lehet felevezni ennek ellenére a "sportolok" rendszeresen bejönnek a maradék 3 kilométerre is, ahol kifejezetten keskeny a víz. ez is zavaró, de egyenesen felháborító, hogy az edző 100 lóerős motorcsonakokat használ, és fel alá száguldozik ezen a vízszakaszon, ahol csak elektromos motorokat használhatnak a horgászok. és mindeközben hangszóróból ordibál velük, gusztustalan dolgokat. gonold el, hogy egy vízparti nyaralóban arra ébredsz, hogy a "sportoló" trágárolbeszél a hangszóróba!!! mindezt teljesen törvénytelenül, hiszen pontosan tudja, hogy nem is jöhetnének oda. ne csak a saját szemszögedből nézd ezt a dolgot. a horgászegyesület már kezdeményezte ennek az ügynek a megoldását, amit nem a horgászok generálnak, hanem azok, akik azt hiszik, övék a holt tisza, és képesek 10 en egymás mellett végigevezni a holt tiszán, elfoglalva annak egész szélességét. nekem a parttól 5 méterre vitte el a harcsázó stupekemet egy kollégád. KÖTELESSÉGETEK KÖZÉPEN MENNI!!! ha ezt betartod, biztos, hogy nem fogsz beleakadni semmibe. én rendszeresen közlekedtem ott csónakkal, egyetlenegyszer akadtam bele egy damilba, elnézést kértem, de a horgász azt mondta, nem az én hibám, középen mentem, a horgászboltos csapta be, mert lebegő zsinort adott neki, olyat, ami nem sűllyed le a vízben.
2015. máj. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csakúgy mondom, hogy ott edzenek olyan "sportolók", akik olimpiákat nyernek:/ És akik kisebbek, azok fognak talán nyerni!
2015. júl. 2. 22:43
 6/10 A kérdező kommentje:
és akkor majd minden kajakos-kenus menjen a közepén?! Ez most komoly?
2015. júl. 2. 22:45
 7/10 anonim válasza:

és akkor minden autós menjen a sávja közepén? ez most komoly? attól, mert egy olimpiai bajnok vezeti a kocsit, mehet-e a másik sávban? nem. a közlekedési szabályok mindenkire ugyanúgy vonatkoznak. a vizi közlekedés szabályai is. az fel sem vetődött benned, hogy hány olimpiai bajnok horgász ül a vízparton? magyarország leghosszabb, és legrégibb holtágjának partján? pedig van egypár.


igen, minden vizijárművel KÖTELEZŐ KÖZÉPEN MENNI, úgy, hogy ha horgászt látsz, NAGY ÍVBEN KIK KELL KERÜLNÖD, és a minimálisra kell csökkentened a sebességet.


van kijelölt pálya, 2 kilóméter hosszan, ahol úgy közlekedhetnek, ahogy akarnak. de a nem kijelölt részen KUTYA KÖTELESSÉGE BETARTANI MINDEN OLIMPIAI VILÁG VAGY EURÓPABAJNOKNAK IS a vizi közlekedés szabályait. sőt, szerintem nekik kéne példát mutatniuk. tegnap egy őrült edző fel le száguldozott a holttiszán, miközben trágár, ocsmány szavakkal biztatta a tanítványait a tempóra, hangosbeszélőn keresztűl. igazi sportemberek, ugye? a kisgyerekeknek az jött le, hogy miért beszél ez a bácsi ilyen csúnyán? mert sportoló....

2015. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor ez lehet a normál színvonal, mert itt a Dunán is úgy qurvaanyázta az edző az evezősöket, hogy mindenki rajtuk röhögött a parton :)
2015. júl. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
jaja. én nem akartam semmit írni, hogy hogyan "ösztönzi" őket, de hogy hogy nem gondol abba bele, hogy egy nyaralóövezetben van, a vízparton házak, ahová pihenni járnak az emberek, meg a gyermekek... bizony, lehet alapfeltétel a "kocsis-nyelv" ismerete, és annak hangszóróba való üvöltése, pecenként minimum 10 csúnya szó...
2015. júl. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"Csakúgy mondom, hogy ott edzenek olyan "sportolók", akik olimpiákat nyernek:/ "


jaja, ezek hozzák be a kokaint szolnokra, tesó!!!


nem is csodálom, hogy nem veszik észre a horgászokat és a felszereléseiket, és a 14 km es vizet 73 km evezéssel teszik meg.

2015. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!