Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A YouTube csatornámon állandóa...

A YouTube csatornámon állandóan letiltja a videóimat (? )

Figyelt kérdés
egy sorozatból szoktam fölrakni néhány jelenetet meg még rengeteg más ember viszont némelyik videómat letiltja és nem tudom hogy pontosan miért. Csak annyit ír hogy szerzői jogi sértés de ebből nem sok minden derül ki... a videóban nem látszik semmi logó semmi személyes és semmi olyan nincs benne ami szerintem sértené és nem tudom hogy hol a baj. mindegyik videóm ugyan olyan vagyis csak az a jelenet van benne semmi más és a többi videómat nem tiltja le csak párat viszont ugyanazt a jelenetet ugyanabból a videóból fölvéve más csatorna föl bírja rakni... És nem tudom hogy hol a bökkenő és nem tudom hogy mit kéne megváltoztatni hogy ne legyen jogilag sértő... valakivel történt már hasonló vagy tudja hogy mit kéne máshogy csinálnom? csak mert nem akarom túl sokszor elkövetni ezt a hibát nehogy a végén letiltsanak végleg... Előre köszönöm minden normális választ :)

2015. márc. 26. 22:08
 1/4 2xSü ***** válasza:

Ha csak úgy fogsz egy sorozatot, és abból részleteket pakolsz fel a netre, az szerzői jogot sért. Nem vásároltad meg a szerzőtől, kiadótól a jogokat arra, hogy terjeszd, megoszd az ő általuk létrehozott tartalmat. Attól, hogy mondjuk megvásároltad mondjuk DVD-n, attól még csak a megtekintés jogát kaptad meg, a többszörözés jogát nem.


Hogy más videóját nem tiltja le, vagy a te videóid közül van, ami átmegy a szűrőn, nem ismeri fel a jogvédett tartalmat, az egy másik dolog.


Ezen nem nagyon tudsz változtatni. Ha egy videóanyagot nem saját magad készítettél, hanem valaki más, akkor az valaki más tulajdonát képezi.

2015. márc. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem... köszönöm!
2015. márc. 26. 22:16
 3/4 A kérdező kommentje:
csak hogy kb a negyed youtube ezt csinálja... de mindegy köszi mégegyszer
2015. márc. 26. 22:18
 4/4 2xSü ***** válasza:
A negyed Youtube szerzői jogot sért. De ennél jóval nagyobb az arány. Szerintem nagyon ki százaléka van a netfelhasználóknak, aki soha nem sértett meg egyetlen egy szerzői jogot se. Ettől ez még nem lesz se törvényes, se etikus.
2015. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!