Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Azt szetetném kérdezni, hogy...

Azt szetetném kérdezni, hogy az ilyen neveket mint pl. : tünde/tündék, Sötét Nagyúr, rémfarkas, stb. fel lehet-e használni megjelentetni kívánt műben? (könyvben)

Figyelt kérdés
Ezek a szavak/nevek le vannak védetve? A tündék helyett egyszerűen nem tudok kitalálni jobb nevet. Gondoltam még arra, hogy csak egyszerűen az "elf" szót használom ( angol, magyarra fordítva tündét jelent), de az nem lenne olyan "magyaros".

2015. márc. 28. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
A rémfarkast George Martin találta ki, a Sötét Nagyurat J. K. Rowling, a tünde szó pedig Tolkiené. Ha megnézed a könyveik elejét, oda van írva, hogy a fiktív szereplőket felhasználni engedély nélkül nem lehet. Még akkor is, ha te más környezetbe helyeznéd pl. a rémfarkasokat, akkor sem lenne jogod hozzá.
2015. márc. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm. Én is így gondoltam...viszont lenne mégvalami. A Sötét Nagyúr,mint kifejezés is tiltva van? Pl., XYZ a Sötét Nagyúr? Az elf=tündével?, vagy már Tolkien előtt is létezett az elf kifejezés? ( nem a tünde.)
2015. márc. 28. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy csomó számítógépes játékban is léteznek a tünde, elf, rémfarkas stb. elnevezések, szal ezek és hasonlók tekintetében nem hiszem,h nem lehetne felhasználni.

Inkább az lenne a nem megfelelő,ha pl. jellegzetes neveket használnál fel.

2015. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. A rémfarkast nem Martin találta ki. Vagyis a "dire wolf" farkast. (A rémfarkast a fordító találta ki.)

Ez egy létező farkasféle volt a jégkorszak idején. Magyarul óriásfarkas az igazi neve.

[link]


Tehát kérdező, ez nyugodtan használhatod.

2015. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Magyarul is: [link]
2015. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A tünde/tündér szót pedig Csokonay Vitéz Mihály alkotta .. ( birom az ilyen agyonsikolazottakat.)
2020. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!