Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mért voltak normálisabbak az...

Mért voltak normálisabbak az emberek a 70-es,80-as években?

Figyelt kérdés
Szoktam látni ilyen filmeket, amik a 80-as években készültek, és családi fotókat is amik a 70-es, 80-as években készültek és olyan jónak látszik minden. Nem tudom normális- e ez, de engem az a világ annyira vonz. Annyira gyűlölöm a mai kornak mindenfajta stílusát! Jobban szeretnék abban a világban élni, mert annyira vonz. Utálom az olyan stílusú embereket, akik a sikátorban ülnek kapucnival a fejükön és graffitiznek, UTÁLOM EZT AZ EGÉSZ MAI KORT. :( Egyszerűen nem szeretnék a mai világban élni, de ez lehetetlen. :S
2008. aug. 26. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Ja, mert szerinted kábszeres hippik jobbak mint a seggrázós discósok? Vagy a piás rockerek? Mert szerintem inkább a seggrázás meg a pia mint a kábszer. -Ez a 70es évek elejére vonatkozik. Utána meg a nagyhajú sztreccsruhás discósok..Az mondjuk annyira nem rossz :) Szerintem inkább a 70es évek vége meg 80as évek eleje...De a hippikkel annyira nem értek egyet...
2008. aug. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A hippikkel én se, de tetszenek pl. a Filmmúzeum felvételei a 70-es évek végéből és a 80-as évek elejéből. Olyan nyugodtnak tűnik minden.
2008. aug. 26. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A hetvenes években az embereknek volt pénze, de nem tudták mire költeni (legalábbis magyarországon). Tényleg nyugodtabbak voltak, nem kellett állandóan rohanni!

Főként azért, mert nem volt olyan a tájékoztatás, mint mostanában! Nem tudtunk semmit, ezért nem volt miután vágyakozni! Nem volt számítógép, este 10 után nem volt TV, lehetett aludni! Másnap nem volt annyi fáradt ember! "Teljes foglalkoztatás" volt, szinte bárhol jelentkeztél felvettek dolgozni, ha beszól a főnök, másnap már más munkahelyen ebédeltél! Volt KMK (közveszélyes munkakerülés), ha nem volt 3 napig munkahelyed bevitt a rendőr! Nem is volt ennyi csavargó!

Az árak államilag meghatározottak voltak, év végén is annyiba került minden mint januárban!


Csak ez az egész tönkrevágta a gazdaságot!

2008. aug. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Az élet lassabb volt, kevesebb autó, nulla munkanélküliség, biztos megélhetés és jövő, emiatt az emberek nem voltak stresszesek. Változatos tv-műsor és internet hiányában kevés ismeret volt a jobban élő külföldiekről, "ideális" testről, a technikai kütyükről, a szexről. Így az emberek nem kergettek elérhetetlen ideálokat, nem akartak "tökéletesek" lenni, elvoltak a maguk kis világában. A politika nem idegesítette őket, mert kuss volt. Az orális szexet sokan nem is ismerték, azt sem tudták, mi az a narancsbőr, a média nem gyártott újabb és újabb előírásokat, ideálokat annak érdekében, hogy még több önmagával elégedetlen embert, majd ebből következően fogyasztót gyártson. Persze ennek az elzárt, "tudatlan" létezésnek megvolt az árnyoldala is. Az egyenlősdit, a szabott árakat, a tékozló hivatalokat, a teljes foglalkoztatottságot sok pénzbe került finanszírozni, előbb az államkassza ürült ki (ld. a mai nyugdíjasok akkor befizetett járulékai-ezért fizetik a mai nyugdíjakat a fiatalok ma), majd egyre növekvő államadósság keletkezett külföld felé, sokáig ezt nem lehetett tartani. Az utcák, a ruhák szürkék és egyhangúak voltak, nem nagyon lehetett szabadon véleményt formálni. Valahogy így utólag az az érzésem, hogy az egész egy hazugságra épült világ volt.

Egyébként már akkor is voltak olyanok, akik másra vágytak, mint ami volt. Sokan külföldre mentek, voltak ugyanúgy depressziósok is, szóval nem volt ám az olyan csodás világ.


Szerintem inkább találd meg a saját mostani életedben a szépet és jót, próbálj elégedetten élni. Keresd meg azt, ami téged boldoggá tesz, még ha nem is menő dolog (jóga, meditáció, küzdősport, zene, valamilyen ismeret elmélyítése stb). Ha úgyis utálod a "menő" dolgokat, és így nem vagy boldog, akkor vesztenivalód nincs, max kicsit bogarasnak tartanak, és akkor mi van?!?

Első válaszoló: fiatal vagy, ugye? (pár nap múlva 13?):DD :P Szia!!

2008. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, de nem tudom mi a menő a falfirkás utcagyerekekben.... Meg azért kérdezem, itt, hogy ne tartsanak bogarasnak..
2008. aug. 26. 22:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem abnormális dolog,ahogy te gondolkozol.Én is láttam akkori fényképeket,és lehet,hogy viccesek az emberek,de valahogy nem volt gondterhelt a pillantásuk.Meg a nők melltartó nélkül...laza.A mostani képeke meg:ugye fenn van még a szájfényem?meg azok a mosolyok...a szemük tele van bizonytalansággal,gonddal...


Én nem utálom a mai kort,illetve igen,de tudok benne létezni,bá úgy,hogy csinálom az én dolgaimat,és sokszor megnéznek,pl. az öltözködésem miatt(ez biztos drogos,stb...)

Több ismerősöm van,aki szintén nem tud elhelyezkedni ebben a világban.Igen,picit mások,de talán csak annyiban,hogy értelmiségiek (zenészek,költő-féleségek),szóval nem vagy egyedül ezzel.Az egyik költőcske (azért írom így,mert bár jókat ír,még nem hivatásos) az általad is hőn áhított korba szeretne visszamenni...

2008. aug. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkoriban még volt olyan, hogy elmentél suli után dolgozni egy munkahelyre és onnan mentél nyugdíjba. És a csóró melós is mert 2-3 gyereket vállalni, mert volt jövő, nem félt attól, hogy nem tudja őket eltartani. Én örülök, ha ezt az egyet fel tudom nevelni és 45-50 körül nem kell munkáért v. szociális segélyért kunyiznom...
2008. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért voltak normálisabbak,mert a család család volt. Beszélgettek egymással, hihetetlen, de együtt étkeztek.Nem rohant senki, nem a pénzt hajszolták, mert a fizetés kitartott a hónap végéig.Volt idő foglalkozni a gyerekekkel. Ma nics!! A fiatal, ha nem tudja elmondani,hogy mi a baja, vagy milyen kérdés foglalkoztatja (mert nem ér rá senki), akkor a falakon fejezi ki az érzelmeit.És akikkel együtt mocskolja be a frissen festett falakat, azokkal sem törődnek a szüleik.Minden kornak volt valami szépsége és voltak olyanok, akik mást akartak.A fiatalok találtak értelmes programokat, sőt hihetetlen, de könyveket olvastak.Ma csak a lézengés,értelmetlen rongálás,érdektelenség jellemzi a fiatalokat. De: nem kell elkeseredned. Ezek a fiatalok is lesznek öregebbek,lesznek gyerekeik, és már felnőttként nekik sem fogsz tetszeni egy csomó dolog, amit a kölkök tesznek. A jövő a tiétek, mindenki a saját életét éli.Te maradj olyannak, amilyen vagy. Te egy értékes ember vagy!!!!
2009. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!