Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki van tisztában a tüzijátékok...

Ki van tisztában a tüzijátékok/petárdák veszélyeivel?

Figyelt kérdés

Vagy egyáltalán a használatának a szabályaival? Ti hogy érzitek? tudjátok, hogy kell használni, és aki használja tudja biztonságosan? Esetleg ki az aki fél tőle, és miért?

(Én úgy gondolom tudom használni, azért tettem fel ezt a kérdést, mert sok olyan ember van a környezetemben aki nem tudja használni és/vagy fél tőle, és zavarja hogy én lövöldözök. Csak nem tudják megmondani miért.)



2015. márc. 28. 22:32
 1/6 intrepid ***** válasza:
49%

Petárda: láttam már olyat, hogy meggyujtás után azonnal robbant, még a használó kezében. Szerencséjére, a végén fogta teljesen véletlenül, így nem sérült meg. Ha középen fogta volna, ahol a töltet van, egy-két ujjperce bánta volna. Egyébként petárdát csak birtokolni is már szabálysértés.

Tűzjáték: felborult az indítódoboz, olyan szépen megsorozta a nézőközönséget, mintha ütközetbe csöppentek volna.

2015. márc. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 PyroMágus ***** válasza:
83%

Hehe egy testhez álló kérdés:) A 2011/173. (VIII. 24.)-es törvénymódosítás szerint 1.-es,2.-es (KAT,PT,F) 2011. szeptember 1.-től magánszemély magánterületen felhasználhatja és birtokolhatja és 3 (KAT,PT,F)-et pedig dec 28-tól dec 31-ig megvásárolhatja, és dec 31 18:00-tól

jan 1 6:00-ig felhasználhatja ..... és még sorolhatnám....(fejből)

2015. márc. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát sajna igen...petárda az nem legális. De egyébként a dörzsfejesnek volt szokása az azonnal robbanás. Azt ém mindig úgy csináltam, hogy letettem és úgy gyujtottam. A fojtás résznél kell fogni pont emiatt amit leirtál..nagyon szerencsés eset volt :)) Telep itt is borult már, sajnos szokása. 2 téglával megoldgató lenne de személy szeint csak a nagyon instabil cuccot szoktam kitámasztani.
2015. márc. 29. 10:22
 4/6 vyrob ***** válasza:
100%
Ugy ahogy mondod a kanocos petárdák a leg biztonságosabbak :) a dörzsfejeseket már majdnem mindenhol betiltották amugy a minőségi dörzsfejesekkel sosem volt gond gondolok a régi osztrák gyártmányu Austro petárdákra és nemet petárdákra ott ugyan is ellenörzött volt a minőség és nem kina csinálta hanem osztrák szakemberek extra hangos is volt :) :D
2015. márc. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát az tuti :) de sok embert át tidnak verni. Itt láttam már olyat, hogy amit a piacon árultak "pult alól" így tök lazán 2004-es gyártmányú petti volt. Olyat venni ndm szabad :))
2015. márc. 29. 13:11
 6/6 vyrob ***** válasza:
100%
na az még jobb volt idén volt még forgalomban a jó öreg 2002 ben gyártott pirat is ami 2004 ig volt jó XD :D nem tudom kinek jó ez a hülye tiltás nem akarják föl fogni hogy élet veszélyes igy a petárdázás ! Sőt sok esetben tapasztalhatóak voltak idén is a 70-80 as évekből maradt régi osztrák petárdák is gondolom 20-30 évvel ezelötti petárda kötegeket előásták fiókból szekrényből és előtték mivel nem tudnak venni úlyat mert tilos igy használják ami van >:( Gratulálok ismét a hülye primitiv törvényhez ! Nehogy már újat lehesen venni és biztonságos kanocosat, áá nem kell az nekünk addig foglyák ezt csinálni amig valami nagyobb baleset nem lessz merthogy nagyobb kaliberü régi petárdák is forgalomban vannak még mindig !!! És ezeken dörzsfej van idén sem volt ritka a 2002 es szlovák zeusz,megatresk 2004 es szlovák narancsárga mega sem !
2015. márc. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!