Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan hagyjak fel a tv...

Hogyan hagyjak fel a tv függőségemmel?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy mikor hazamegyek a suliból, akkor egyszerűen letelepszek a tv elé, és csak azt nézem egészen késő estig. Emiatt már több éve nagyon rossz alvó is vagyok, ez kihat az iskolai teljesítményemre is. Néha azt veszem észre, hogy már nem is igazán emlékszek arra, amit néztem, inkább csak leülök a képernyő elé és napi 8-9 óra hosszat csak bámulom azt a sok-sok semmit. 2 év múlva érettségizek, ráadásul a korábbi években nem tanultam sokat, és szinte érzem, hogy ez az életmód semmihez sem fog vezetni hosszú távon és valahogy változtatni kellene, de amikor arra gondolok, hogy ne tv-zzek, akkor erőteljes késztetést érzek arra, hogy bekapcsoljam, meg ha valamiért úgy adódik, hogy nem tudok tv-zni, akkor az az érzés támad bennem, hogy már megint sok mindenről lemaradtam.

Mit csináljak, hogy másképp legyen? Hogyan törhetnék ki ebből a "fogságból"? Miből merítsek erőt a változtatáshoz? Ez k**v*ra nem folytatható így!!!!



2015. márc. 31. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudsz te ennyit nézni benne? Én folyton azon hőbörgök, hogy itt van egy csomó csatorna és mégsincs mit nézni. :D

Tanulj helyette, olvass, uralkodj magadon. Ez csak így fog menni. De az már jó, hogy felismerted, hogy ez így nem helyes.

2015. márc. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szia :) Pár éve én is ebben szenvedtem,hazamentem a suliból és tanulás helyett inkább tv-t néztem.Nekem akkor lett jobb amikor elkezdtem sportolni (futok és néha úszok is),fontosabbnak tartottam a sportot,mint a tv nézést.Én még emellett rengeteget sétálok a szabadban és sokat olvasok.Azt ajánlom neked,hogy keress egy hozzád illő sportot és egy olyan szabadidős tevékenységet,ami téged leginkább érdekel,lehet az akár szakkör is.Szerintem tölts több időt a haverokkal is! (Ha teheted akkor inkább személyesen és ne virtuálisan!)Én nem hagytam időt rá és végül nem is maradt.Most már csak nagyon ritkán nézek tv-t,inkább a szabad levegőn vagyok! Remélem segítettem valamennyit! :)
2015. márc. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
Vegyél combosabb hardvert, játékokra ráfüggeni picit jobb csak. :D
2015. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
36%

Lődd magad heroinnal

Utánna tuti nem fog érdekelni a tv

2016. aug. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!