Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek a külföldiek...

Szerintetek a külföldiek (leginkább britek és franciák) miért nevezik Amerikát hősnek?

Figyelt kérdés
Tudom hogy Amerikát az amerikai filmekben hősnek adják be. De én arra vagyok kíváncsi mitől lett hős? (nem vagyok teljesen tisztában az amerikai történelemmel)

2015. ápr. 3. 10:34
 1/2 anonim válasza:

Szerintem csak ők maguk sztárolják magukat. A britek és a fanciák nem.

Amúgy mondjuk Francio. és Nagy Britannia nem létezne ebben a mai formában, ha az amerikaiak nem mentik meg őket ! A franciákat kétszer!

2015. ápr. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem léptek volna be az első és a második világháborúba, igencsak kétséges lett volna Európa sorsa.

Hogy ezt az amerikaiak nem kifejezetten (és önzetlenül) a németek ellen és az európai népek "megmentésére" tették, hanem önös céljaik és okaik is voltak, arról ma nem beszél a fáma. Tény, hogy az angolok, de különösen a franciák sokat köszönhetnek nekik. Hogy "suba alatt" mi folyik az USA háborús politikáját illetően, azt nem kötik a jónép orrára...

2015. ápr. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!