Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szemüvegesen lehetek katona?...

Szemüvegesen lehetek katona? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szemüveges vagyok az egyik szemem 2 dioptritás a másik 1,75(kb), azt leszögezném hogy még ráérek és hogy a szemorvosom azt mondta hogy nem fog javulni. Arra lennék még kíváncsi hogy hova oszthatnak majd be mennyit keresnék ott ahova beosztottak. Mennyi idő után mehetek ki pl.: Afganisztánba... . Hol lehet jelentkezni. 16 éves életkor betöltése után már jelentkezhetek nem?

2015. ápr. 3. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Lövész, harckocsizó, felderítő, tüzér, vegyvédelmis nem lehetsz, az alkalmasságin megbuknál (0,5 dioptria a határ). A többi specializációnál 3,0 dioptria a határ, pl. műszaki specializációra gond nélkül mehetsz. Arra ne számíts, hogy úgymond a "fronton" leszel.
2015. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A többi kérdésedre sajnos nem tudom a választ, remélem segíthettem!
2015. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdésem egy részére tudtál válaszolni, ment a zöld,és ezekhez amiket felsoroltál(mármint ami szóbajöhet nálam) ezekhez kell valami iskola? És ha igen milyen?
2015. ápr. 3. 22:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetesen, Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Karán nézz szét, milyen szaklehetőségek vannak! Ha már ilyen biztos vagy benne, hogy katona szeretnél lenni, az NKE fentebb említett karának honlapján nézd meg mik a követelmények az alkalmassági vizsgálaton, azokra nem árt minél hamarabb elkezdeni edzeni, mert úgy tudom elég kemény a fizikai és a pszichológiai része is. Illetve, az iskolában is elég jól kell remekelned, főleg matematika, történelem és irodalom tantárgyakból, ezeknek a tantárgyaknak az érettségi eredménye fogja meghatározni, hogy bekerülsz-e vagy sem. Erősen ajánlott a 3 közül valamelyik tantárgyból emelt szinten érettségizned, hogy legyen majd elég pontod, bár a leírásodból ítélve még ezen kicsit korai gondolkodnod. Minden esetre, ezekre készülj, ha katona szeretnél lenni!
2015. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a bő választ, igen még ráérek(jelenleg 14 vagyok). Körülnézek, ment neked is a zöld!
2015. ápr. 3. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!