Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi ez a vagdosásos dolog?

Mi ez a vagdosásos dolog?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom itt,hogy fiatalok vagdossák magukat és érdekelne,hogy mi ez és miért teszik?

1. Ha öngyilkos akar lenni,miért nem a nyakát vágj el? Vagy hosszában,mélyen az ereit?

2. Ha fel akarja hívni magára a figyelmet akkor meg miért titokban csinálja? Miért nem pucéran,a suli udvaron,vagy a metrón?

3. Egyáltalán ez tényleg ennyire gyakori vagy csak helyi troll módi kérdés?



2015. ápr. 4. 16:41
 1/8 anonim válasza:
42%
Én is vágom magam, de nem akarok öngyilkos lenni és figyelmet se akarok. Én azért vágom meg magam, mert megnyugtat. A családom miatt kezdtem el meg folyton egyedül voltam a suliban mindig piszkáltak ezért elkezdtem vagdosni magam.
2015. ápr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És őszintén,ez segít? Vagy megoldás? Miért nem mész egy dilidokihoz vagy beszélsz valakivel? (tanár,pap,párod)
2015. ápr. 4. 17:55
 3/8 anonim válasza:
31%
Én csak 6 vágást ejtettem magamon, jó mélyeket. Csak kíváncsi voltam tudnék-e ártani magamnak, mert már régóta öngyilkos akarok lenni. Azóta is ebben vagyok, de már tudom hogy ha egyszer elhatározom magam menni fog.
2015. ápr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
42%

Én is vágom magam, és sajnos függő is lettem. Tényleg megnyugtat, miután vágom magam, mindig elönt egy olyan érzés, hogy én igenis erős vagyok, tudtam magamnak ártani, de nem lett nagyobb bajom. De igazából nem tudom megmagyarázni, tényleg jó érzés.

Egyébként azért kezdtem el vágni magam, mert egy csomó embernek szenvedést és fájdalmat okoztam, elvesztettem, összetörtem az összes barátomat és nem éreztem magam rosszul... De később jött a bűntudat és muszáj volt éreznem a fájdalmat, amit nekik okoztam, ha már szellemileg nem is, de legalább fizikailag visszakapjam.

2015. ápr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Én is vagdosom/vagdostam magam. Én csak levetettem a feszültségemet és a dühömet.
2015. ápr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
75%
egyszeruen vannak olyasfajta mentalis fajdalmak, amik hasonlo erzest keltenek, mintha nem is a testunkben lennenk, vagy egy remalomban elnenk.. a vagdosas az, ami visszarant a valosagba es egy adrenalin loketett ad, ezaltal konnyebb feldolgozni a rossz dolgokat, problemakat, esetleg traumakat..
2015. ápr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én sem ertem azokat akik vagdossák magukat. Jó a feszültséget, a dühöt le kell vezetni valahogy DE NEM ÍGY!! Én pl. egyszer fogtam magam vettem egy boksz zsákot egy kesztyűt meg egy csomag kötszert, és ezzel megvagyok. És ha azt hiszitek csak ezzel árthattok magatoknak akkor van egy rossz hírem...a világ veszélyes hely, nekem is volt már olyan hogy az öklömben maradt egy gyerek foga és bekaptam egy jókis vérzést de nem a depresszió vitt rá, hanem az élni akarás no meg az a bizonyos adrenalin löket ami ilyenkor erborítja az ember agyát.

Összegezve megértem hogy azt hiszitek nincs más megoldás de igenis van.

2015. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
42%

Ez ennél sokkal, de sokkal összetettebb. Bizonyítottak, hogy a vagdosás is tud függőséget okozni, ugyanúgy,mint a játékok, a cigaretta, az alkohol...

1. Nem mindenki akar önygyilkos lenni aki vagdossa magát. Igen, ez egyfajta feszültséglevezetési forma, ahol a lelki fájdalom látszólag átalakul fizikai fájdalommá. Ily módon kívánnak néhányan megszabadulni a problémáiktól, csakhogy így nem lehet, ez egy ördögi kör. Nem az a céljuk, hogy meghaljanak, hanem hogy fájjon.

2. Igen, van aki fel akarja hívni magára a figyelmet, de az mutogatni is szokta. Azonban a többség rejtegeti, hosszúujjúban jár, soha nem vesz fel rövidnadrágot, nem jár strandra, csak hogy mások ne lássák. Egyébként meg ha nyilvánosan csinálná, akkor fennáll a veszély hogy leállítják a ,,rítusában".

3. Ez lehet, hogy mostanára már kissé divattá vált, de nekem az az álláspontom, hogy általában komoly lelki okok állnak amögött, ha valaki kárt tesz magában. És sajnos nem mondható el, hogy annyira ritka lenne, főleg a fiatalok körében.

2015. ápr. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!