Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magánszemélyként szeretnék...

Sorompó kérdése:

Magánszemélyként szeretnék filmet készíteni. A stáb tagjaival kell valami szerződést kötnöm?

Figyelt kérdés

Nem akarok pénzt szerezni a filmmel; YouTube-ra fogom feltölteni. Alapvetően önkéntesekből fog állni a stáb, de lehet, hogy inkább szakembereket bíznék meg operatőrnek, hangmérnöknek, stb... Ugye, mint mondtam, önkénteseket toborzok, de gondolom, azok nem dolgoznának ingyen. Ez esetben szükség lesz szerződésre is?

De még egy rakat kérdésem lenne... Van valaki, aki ért hozzá?



2015. ápr. 5. 10:39
 1/5 anonim válasza:
Igen, hasznos lenne. Főleg ha később sikeres lesz a film.
2015. ápr. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már hogyhogy sikeres? Népszerű YouTube-on? Az számít? Pénzt úgy se keresnék vele.

Egyébként közben beszéltem egy forgatókönyvíróval, aki azt mondta, hogy nem feltétlen kell, csak ha igénylik.

2015. ápr. 8. 11:57
 3/5 anonim válasza:
Ha biztos nem lesz belőle semmilyen bevétel ( se reklám, se forgalmazási) , akkor szerintem nem kell erről a részéről szerződés. --- Ha találsz önkéntes szereplőket/ közremüködőket, akik ingyen segítenek, akkor arról sem kell. Ha csak pénzért, akkor kellhet munka vagy megbízási szerződés.
2015. ápr. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi!
2015. ápr. 10. 00:55
 5/5 anonim válasza:
Nem nem kell semmilyen szerződés kivéve ha a stáb tagjai kérik
2021. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!