Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes egy lánynak mentőtiszt...

Érdemes egy lánynak mentőtisztnek tanulni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 5. 14:33
 1/9 spectator ***** válasza:
Mit jelentsen az "érdemes"? Ehhez hivatástudat kell, akár csak az orvosi pályához. A nélkül aligha fogsz kitartani. A hazai fizetésről pedig ne beszéljünk.
2015. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Senkinek nem ajánlják, és bárkivel beszéltem erről, mindig le akartak beszélni (ezt mástól is hallom, hogy ellene volt a család, barátok, stb), főleg a rossz körülmények, de inkább a nevetséges fizetés miatt. Ennek ellenére van, aki makacsul ellenáll a rossz megjegyzéseknek, és kitanulja a hivatást. Ne azt nézd, hogy megéri-e, mert az anyagiakat nézve egyáltalán nem. A lelki részét tekintve... gondolom lesznek szörnyen megrázó, de egyben csodás pillanatok is, engem ez motivál. Én is mentőtisztnek szeretnék menni, és nem azért, hogy rongyosra keressem magam, mert akkor rossz irányban kutatok. Én szeretnék segíteni az embereken a legreménytelenebb, legijesztőbb pillanatokban, szeretném érezni azt a felelősséget, a nyomást, ami a vállamon van egy-egy vonuláskor, akarom érezni az összetartást a többi mentőssel, látni a boldog arcokat, megvigasztalni a sírókat... Ezért érdemes menni. Nem női hivatás, az biztos, de az ország összes iskolájában, ahol képzik (SE, DE, PTE) a női hallgatók vannak többségben. Ha te olyan lány vagy, aki fél az erősebb fizikai munkától, vagy hogy letörik a körme, akkor nem neked való. De ezt magadban kell eldöntened.
2015. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, egyébként szintén lány, jövőre érettségizem, utána irány a SE-ETK!
2015. ápr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nem a pénz miatt kérdem csak hogy melette családom lehet e? egyébként nagyon szeretnék mentőtisztként dolgozni fizikai munkától egyáltalán nem félek
2015. ápr. 6. 11:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Nos igen, a másik, ami miatt le akarnak beszélni róla, hogy mellette elég nehéz gyereket nevelni. De egy barátom (aki egyébként mentőápoló és tűzoltó is) azt mondta, hogy van egy női ismerőse, aki 8*24 órában ledolgozza a havi munkaidejét, és a maradék 22-23 napban teljesen szabad. És azt is mondta, hogy a beosztást azt egymás közt beszélik meg, tehát ilyen szempontból elvileg elég rugalmas. Nyilván megoldható mellette a család is, én is ezzel nyugtatom magam. De érdeklődj esetleg hivatásbelieknél, hogy náluk hogy megy.
2015. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. ápr. 7. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:

"aki 8*24 órában ledolgozza a havi munkaidejét, és a maradék 22-23 napban teljesen szabad."


Aztán az a 22-23 nap valójában 8-al kevesebb, mert átalussza a másik napot, meg ilyen életmóddal nem hiszem, hogy túlélné a gyerekei érettségijét.

2015. jún. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem úgy értettem, hogy egyhuzamban. :D De mondjuk heti 2x 2 teljes (nem egymást követő) napot lenyom.
2015. jún. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy értettem, hogy nem egyhuzamban. Ez akkor sem túl egészséges. Bár az orvosoknak amúgy is alacsony a várható élettartamuk, biztos a mentőtisztek is így vannak vele :D
2015. jún. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!