Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem értem a gitár TAB-ot,...

Nem értem a gitár TAB-ot, segítene valaki?

Figyelt kérdés

Most biztosan az első válaszok azok lesznek hogy "mért nem nézek neten utána?" számtalanszor kerestem rá így hogy "gitár tab" olvasása de egyszerűen nem tudom felfogni, mind olyan szaknyelven van leírva, és én olyan hétköznapi módon érteném meg. Pl ha van egy ilyen hogy G2 , H2 , G1 ezeket értem vagyis ez azt jelenti hogy a G- azaz 3.dik húrt lefogom a második bundban. De mivan akkor ha így van megadva a tabulatura?

B||-------|--0--------2-----3-----0--|--3--1--0--3--| le kell fogni a B dúrt, és tovább hogyan? mit kell pengetni, ez a nagy probléma hogy nem értem:( valaki segítsen kérlek.



2015. ápr. 9. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egy picit konyítanál az akkordokhoz meg alapvető zeneelmélethez, sokkal könnyebben menne.

És ezt szintén meg lehet találni neten. Nehéz elmagyarázni valamit olyannak, aki az alapfogalmakkal nincs tisztában.

2015. ápr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
rengeteg akkordot tudok, és úgy gondolom nem kell ilyen flegmán válaszolni, mert te is voltál kezdő, és akkor te sem értettél az egészből egy kukkot sem.
2015. ápr. 9. 18:29
 3/14 anonim ***** válasza:
A B betű a húrt jelenti, nem az akkordot. A számok meg hogy hanyadik bund, ennyi.
2015. ápr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyébként a H és a B hang ugyanaz. Csak mert először H-t írtál, utána meg B-t. Angolszász/nyugaton B, erre meg H (nem tudom pontosan milyen nyelvből/kultúrából ered a H).
2015. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem arról beszéltem, hogy ismersz-e akkordokat, hanem hogy ÉRTED-E, hogy épülnek fel és tudod-e, hogy hol vannak a hangok a gitáron.

Szerintem ez nem flegmaság, hanem normális elvárás.

Bocs, ha ez túl keménynek tűnt.

2015. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az igen... :DD Nem azért, de attól, hogy nem egyértelmű neki, még nem kell ilyeneket írni. Nem tudom miért jó tuskónak lenni, meg elvenni a kedvét az egésztől... Mindenkinek vannak olyan dolgok, ami másnak alap, de te meg nem vágod, nincs kivétel, MINDENKINEK... csak sokan nem mernek megkérdezni dolgokat, mert fél, hogy hülyének nézik. A kérdező nem félt, biztos érzi, hogy alap dolgot kérdezett, de szeretné megtudni/megérteni. ...Vagy szerinted inkább jobb hülyének maradni, csak mert "úúú meee mit szóónak a faluba he"?:)
2015. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
***félnek
2015. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Elég jól le van írva magyarul. Ha valaki ezt nem érti meg, az keressen tanárt, aki elmagyarázza.

2015. ápr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként miért olyan nagy dolog az, ha névtelenül feltesz valaki egy kérdést ilyen oldalon? Ezért is már külön tiszteletet és elismerést érdemel?
2015. ápr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Még valami: ha valaki egy ilyen oldalon kérdez vagy felel, annak számolnia kell azzal, hogy kritizálni fogják.

Akár jót mond, akár rosszat, akár jót kérdez, akár baromságot.

Mivel amúgy is névtelenül megy az egész, nem kell ezt a dolgot nagyon felfújni, minden ilyen netes fórumon ez van. Teljesen fölösleges "szegény kérdezőt" védelmezni csak azért, mert fel mert tenni egy anonim kérdést és nem tetszett neki egy nyersebb válasz.

Jobb, ha hozzászokik, hogy ez az ilyen kérdezz-felelek velejárója.

2015. ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!