Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az ember 19 évesen még tudna...

Az ember 19 évesen még tudna változatni dolgokon?

Figyelt kérdés
Értem úgy , hogy hozzáállás a dolgokhoz vagy tanulás terén tudom , hogy ezek az illetőn függenek és rajta áll de mégis inkább kidobtam a kérdésemet . Vagy kérdezném még azt is , hogy az ember mindig tud változtatni dolgokon?
2015. ápr. 12. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, mindig lehet változtatni a dolgokon a lehetőségek és az illető akarata, elhatározása függvényében.
2015. ápr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És te szerinted az milyen élet is , ennek függvényében , hogy az ember kérdéseket tesz fel magának. Vegyük most példának azt ,hogy előttünk van egy adott témakör vagy amit épp tanulunk és feltesszük magunknak is a kérdést , hogy mennyire érdekel ez engem és mennyire is szeretném / akarom ez eléggé tudatos életnek tűnik? Majd viszont őszíntén válaszolva magunknak is ami érzésből jön rendezzük a gondolatot és az ilyen fajta életmódba mennyire lehet belefáradni szellemi szinten is ?
2015. ápr. 12. 10:27
 3/4 A kérdező kommentje:
amúgy köszi a választ
2015. ápr. 12. 10:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen a felnőtt élet, az ember vállalja a mókuskereket, a felelősséget. Nem mások felelnek a tetteinkért, döntéseinkért. Nem állítom, hogy ez könnyű, de sztem fejben dől el, hozzáállás kérdése, ki hogyan éli meg a dolgokat. De mit ér az ember munka és célok nélkül? Talán leginkább ez különböztet meg minket az állatoktól. Kevés ember van, aki élvezi a munkáját, a tanulást,de nem törvényszerű, hogy taposómalom legyen az. Tűzz ki reális célokat magadnak, a képességeidhez mérten se túl magasat (mert azt nem tudod teljesíteni és mindig kudarc ér), se túl alacsonyat (mert az a könnyebbik út). Törekedj az összhangra, harmóniára, az arany középútra, az élet nem állhat örökös küzdésből, mint ahogy felelőtlen szórakozásból sem kizárólag.


Azt meg, hogy mi érdekel, miben vagy jó, mi való hozzád, csak úgy fogod megtudni, ha belevágsz, kipróbálod, tapasztalatot szerzel.

2015. ápr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!