Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom mit csináljak, mit...

Nem tudom mit csináljak, mit választanátok? Munka vagy barátok? Önállóság vagy "szenvedés"?

Figyelt kérdés

Kaptam egy állást külföldön. Megbízható, minden rendben van vele, kapnék szállást, ellátást és félre is tudnék belőle tenni.

Ami ellene szól: nehezen találtam barátokat, voltak évek! amíg nem voltak barátaim. Most vannak, nem találkozunk gyakran, de igaz! barátok és felejthetetlen élményeink vannak együtt! A legjobb barátnőm a nyáron fog házasodni (ő hozta össze ezt a társaságot), utána pedig szeretnének is gyereket. Most lesz ugye a lánybúcsú (szigorúan nem chippendéles!, csak szívatni fogjuk a menyasszonyt :D), nyáron, ha minden jól megy, jön egy nagyon jó barátom, egy másikkal be vannak tervezve koncertek (még soha nem éreztem magam olyan jól, mint akkor). Másokkal megint csak úgy összejövünk és csinálunk programot. Ez nagyon éretlennek tűnik, de eddig ez a része kimaradt az életemnek. (Egyetem alatt is csak tanulás, semmi! kikapcsolódásom nem volt, de sokszor még szólni sem tudtam senkihez. 16-22 éves korom között teljesen magányos voltam és reggel suli, egész! délután tanulás, a "kikapcsolódás" csak az evés és az alvás volt - nem vicc!). Egy éves lenne a külföldi munka, amikor hazajönnék, akkor nagyon megváltozna már minden. (A legjobb barátnőmmel nem lesznek ilyen programok, mert ha minden jól megy babát fog várni). Egy csomó mindenből kimaradnék.

Ami mellette szól: nagyon hiányzik az önállóság. A szüleim folyamatosan ellenőriznek, mindenbe! beleszólnak, irányítani akarnak. Nagyon nehezen viselem már itthon. Úgy kezelnek, mint egy 5 évest. Sokszor csak bezárkózom a szobámba, mert annyira nem tudom már elviselni velük (szeretem őket, de nem tudják megérteni, hogy már nem 5 éves vagyok!). Ha találtam volna munkát, már rég nem itthon laknék.

Meg igazából attól is félek, hogy kinn túlságosan megtetszik és nem csak egy évet maradnék.

Itthon nem találok munkát hosszú hónapok óta, most van egy tanfolyamom, amit abba kellene hagyni, ha kimegyek. Most nincsen párkapcsolatom, viszont ha minden jól megy, mire befejezem a tanfolyamot össze szeretnék hozni egy kapcsolatot, ő viszont idekötne.

Anyagiak: itthon szűkösen lennék. Most lesz egy alkalmi munka, azzal el lehetek egy ideig. A kinti jól fizet.

Szóval elsősorban az van a mérlegen, hogy élmények a barátaimmal és elviselni a szüleimet vagy kimaradok az élményekből (amiket senki nem hoz vissza), de önálló leszek.

24



2015. ápr. 14. 19:37
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!