Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Digiről?

Mi a véleményetek a Digiről?

Figyelt kérdés
Nalunk még midig lassú az internet,mert nem biztositanak 5Mbps nál gyorsabb netet,de a külvárosba már 50Mbps gyorsaságú a net.Viszont itt drágább mint nekik.Érdekes korrektség a cég részéről.

2015. ápr. 14. 20:21
 1/1 2xSü ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez korrektség kérdése lenne.


A Digi LAN-os hálózatát üzemeltetni kevésbé költséges.Viszont ehhez meg kell teremteni a megfelelő infrastruktúrát, azaz ki kell építeni a hálózatot, feltörni az utat, kábelt fektetni, stb… A Digi azért tud olcsó maradni, mert olyan helyekre viszik el a netet, ahol a leginkább költséghatékony a dolog. Hogy egy családi házhoz, vagy egy tízemeletes panelházhoz viszik el a netet, az ilyen szempontból majdnem mindegy, ugyanannyi utat kell feltörni hozzá, stb… Viszont egy családi háznál lesz egy előfizető, míg egy tízemeletesben meg néhány tucat. Azért az nem mindegy ugye.


Ahol viszont nincs LAN-os megoldás, ott is tud a szolgáltató internetet biztosítani, de egy másik, jóval költségesebb technológiával. Ennek a kiépítése olcsóbb, illetve fel lehet használni a már létező infrastruktúrát, viszont több, drágább eszközt kíván a dolog.


Nem hiszem, hogy korrektség kérdése lenne, hogy a kettő egybemossuk, hiszen itt két különböző szolgáltatásról van szó. Ugyanúgy, ahogy nem lehet összemosni a vezetékes netet a mobil internettel. Az is két különböző szolgáltatás, más eszközigénnyel, más infrastruktúrával, más létesítési és üzemeltetési költségekkel. A Digi egy – részben – internetszolgáltató. Az ország különböző pontjain *különböző* szolgáltatásokat nyújt. Hogy egy helyen az egyik elérhető, a másik meg nem, az egy dolog. Meg az is egy dolog, hogy végül a felhasználó, az előfizető nem lát rá a technológiára, nem érdekli, hogy hogyan jön hozzá a net, csak a sávszélesség – meg néhány másik paraméter – számít neki, az meg egy másik dolog. De technikailag itt két különböző, tehát különböző árú szolgáltatásról van szó.


Ez olyan, hogy engem sem érdekel, hogy a pizza, amit megrendelek, az milyen úton ér el ide, csak az, hogy mi van rajta, mennyire finom. De nem hiszem, hogy korrektség kérdése, hogy egy pizzéria mondjuk Győr környékén ingyenesen szállít házhoz, Győr 10 km-es körzetében x Ft-ért, Miskolcon meg nem lehet igénybe venni a szolgáltatásait.


Oké, megszoktuk, hogy a szolgáltatók valamennyire egységesítik az áraikat, hogy ha az egyik igénybevevő mondjuk havi 500 Ft-jába kerül, a másik meg havi 800 Ft-jába, akkor azért általános, hogy számít egy átlagot, és 650 Ft-os havidíjat határoz meg mindenkinek. De ez nem törvényszerű, nem szükséges, és ha valamelyik szolgáltató nem így tesz, attól még lehet korrekt, azaz pontosan azt szolgáltatja, amit hirdet, annyiért, amennyiért meghirdette.


Fogjuk fel úgy, hogy a Digi nálatok egy bizonyos szolgáltatást egy bizonyos árért tud kínálni. Te eldöntheted, hogy erre a szolgáltatásra ennyiért szükséged van-e vagy sem. Máshol meg más szolgáltatást is tud nyújtani, ami történetesen lehet, hogy jobb, de olcsóbb. Az ott élők is el tudják dönteni, hogy szükségük van-e rá, vagy sem.


Természetesen értem én, hogy ez nem tetszik. Nekem itthon Digi 50 csomag van, tökéletesen elégedett vagyok vele. De informatikus vagyok, a cégnél, ahol dolgozom nincs DigiNet, így sokkal rosszabb paraméterekkel rendelkező szolgáltatás van, sokkal drágábban. Nem örülök én se neki. hogy ott nem érhető el a szolgáltatásuk. De nem gondolom azt, hogy ebben a Digi inkorrekt lenne. Nekik ez az üzleti stratégiájuk, inkább megválogatják a szolgáltatási helyszíneiket, ezért olcsóak tudnak lenni, minthogy kielégítsék mindenki igényeit, de jóval drágábban.

2015. ápr. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!