Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » FOTÓS KÉRDÉS Valaki tud...

FOTÓS KÉRDÉS Valaki tud magyarázatot adni?

Figyelt kérdés

Lényegében a társadalomhoz közelebb áll a kérdés mint a fotózáshoz... :D

Mért baj az ha portré fotózás közben valaki az LCD-t (az elkészült képet) megnézi, vagy ránéz...

Sokszor hallottam már hogy nincs is annál rosszabb ha valaki portrézik és közben a képeket nézi..

Mért?

Én nem tartom magam rossz fotósnak na persze most bármit is mondok az egó de a lényegen nem változtat..


Én is nézem a kész képeket egy pillantás hogy biztosan jó-e nincs-e valami benne ami elsőre nem tűnne fel stb..

mért baj ez?


2015. ápr. 15. 21:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Marhaság. A legtöbb fotós ahol lehetősége van rá, laptopon vagy akár műteremben asztali gép monitorán nézi vissza a készült képeket közel valós időben. Akkor tudsz változtatni a beállításokon, vagy egy belógó hajszálon, vagy bármin ha látod, hogy az hiba és jelen van.
2015. ápr. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a portréfotózás a fotós és a fotóalany kapcsolatáról szól. a fotós nem csak kattint egyet, hanem instruál, beszélget a fotóalannyal, megnyitja és megpróbál érzelmeket kiváltani belőle, hogy azok megjelenjenek az arcán is.

az LCD nézegetése azért is rossz, mert megtöri a kapcsolatot a fotós és a fotóalany között, megszűnik a szem kontaktus, azt üzeni, hogy nem a modellel foglalkozol, hanem a géppel. sokszor már az is megnehezíti a fotózást, ha a szemedhez emeled a gépet, mert ott is megszűnik a szemkontaktus. találkoztam már olyan fotóalannyal is, aki teljesen máshogy viselkedett, mikor a szememhez emeltem a gépet, mint amikor leengedtem a gépet és csak beszélgettünk.


a kép ellenőrzése, az LCD (sőt az egész fényképezőgép) használata egy technikai dolog. a kép elkészítése és a kapcsolattartás a modell el egy emberi kapcsolat, amit akként is kell kezelni.


ez nem azt jelenti, hogy nem szabad az LCD-t megnézni. hanem hogy nem mindegy, hogy mikor, hogyan és mennyi ideig teszed.

2015. jún. 15. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!