Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerződéses katonát érdemes...

Szerződéses katonát érdemes elvégezni polgári diploma előtt/után?

Figyelt kérdés

Idén már beadtam a jelentkezésemet mérnöknek nappali képzésre. Ha ez után elvégzem a szerződéses katonát milyen rangfokozaton kezdek, és kell-e valamilyen átképzésre mennem hogy tiszt lehessek később? Vagy ennél még magasabb fokozat?


Légyszíves csak olyanok írjanak, akik biztosak ezekben a dolgokban.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.


2015. ápr. 16. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss, de mi az, hogy elvégeztem a szerződéses katonát?
2015. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetemi diplomával tiszti rangban kezdesz!
2015. ápr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

elsőnek:


Elmegyek egy toborzó irodába, 3 hónak kiképzés után "szerződéses" katona leszek elvileg, én legalábbis így tudom.

2015. ápr. 17. 10:33
 4/4 A kérdező kommentje:

2.hozzászólónak: Igen van ilyen hogy tiszti főiskola is ha jól tudom, meg UNI-NKE egyetem is ami diplomát ad, és ha ezt elvégezted egyből tisztként kezdesz.



De nyilván nem lennének ilyen katona sulik, ha bármilyen más (pl mérnök) diplomával is egyből tisztként kezdhetnél. Én azt olvastam vhol akinek ilyen"polgári" diplomája van, azok csak úgy lehetnek tisztek ha elvégeznek egy ilyen fél éves átképzést, persze gondolom ehhez már katonaságon kell hogy dolgozz (mint szerződéses). Mert ha így nézzük akkor 8 hónap alatt tiszt lehetsz, és mellette még van egy másik diplomád is. Ez pl tényleg így lehet? Jó lenne kicsit többet tudni ezekről, ha van buktatókról is, és a feltételeiről.

2015. ápr. 17. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!