Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy számvitel OKJ után...

Pénzügy számvitel OKJ után hülyeség ugyanezt egyetemen is elvégezni? 2 éves szakképzés vagy 4 éves diploma?

Figyelt kérdés
2015. febr. 8. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Én pénzügy és számvitelen vagyok OKJ-n, 2 éves de csak egy évet maradok mert nem látom értelmét maradni, azt mondják, hogy nem könnyű vele elhelyezkedni, számomra pedig túl könnyű eddig, de persze ha elvégzed lesz egy biztos papírod, diploma megszerzése meg nehéz és az első OKJ úgyis ingyenes. Nekem ez a szak arra jó, hogy lássam mégis mit kell egy ilyen helyen tanulni. Egyetemen lehet erre a szakra megyek mert már lesz alapom, de alapból lebeszélnélek az ilyen OKJ-ről...
2015. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ugyanebben a cipőben járok én is, de tényleg!


Jómagam is 1 éve csinálom, mint 1. ingyen okj-m, de nagyon gyengének tűnik a képzés, ezért egyetemen gondolkodom, de már csak óráim vannak rá, hiszen közeledik az idei felvételi határidő. A diplomással még annyi baj van, hogy 200k+/félév csak a tandíj, ezért gondolkodom a 2 évesen is, de az meg lehet h megint nem sokkal többet ér, mint egy okj... :-S

2015. febr. 9. 11:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Jajj félreértettelek azt hiszem, a szakképzésben az a jó, hogy azzal tulajdonképp pénzt spórolsz meg, ahogy elnézem például a BGF-en tavaly a 2 évesre (sajnos nem jut eszembe a pontos megnevezése) elég alacsonyak voltak a ponthatárok, és beszámítják ha ugyanazon a szakon folytatod később a tanulmányaidat :) Ha újrakezdeném azt hiszem kihagynám az OKJ-t és inkább egy ilyet vállalnék be :) de így mindenképp azt mondom hogy a 4 évest válaszd mert ilyen területen nagy eséllyel lesz munkád és később ha diákhitelt kell felvenned, így biztos vissza tudod fizetni :)
2015. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egyik barátnőm 2 éves okj-ról jött át hozzánk, elég sok tárgyat beszámítottak neki, így csak két évet kell végig csinálnia és velünk együtt fog végezni, azonban nincs meg az a tudása, mint nekünk és nagyon sokat szenved a tárgyakkal, valamint azok közül a tárgyak közül sincs meg a megfelelő tudása, amit beszámítottak neki, szóval most küzd
2015. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!