Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tetszik életem első...

Hogy tetszik életem első regénye? Várom az őszinte véleményeket! Az első fejezet lent.

Figyelt kérdés

első fejezet



Doktor úr, mostanában egyre többször fáj a fejem. Most is itt ülök önnel a szobában, mégis azt érzem, hogy forróság vesz körül és én olthatatlan tűzzel elégek. Ugyanazt álmodom mindennap.

Meséljen az álmáról Jared- nézett rá érdeklődően az orvos.

Nem is tudom. Csak ülök a díványomon, közben valami szól a tévében, de csak az jár a fejemben, amit előző éjszaka álmodtam. Elszenderedem, fél álomba merülök, hamar lecsukom a szemem. Egy kietlen helyen találom magam. Körbe nézek, és a bűvölet kertjében vagyok, ahol csak egy fa áll. Közelebb lépek, fürkészem, méregetem. Arra várok, hogy valaki megtaláljon. Kiszabadítson a félhomály börtönéből, hogy megszólítson egy hang. A tűző nap melege szinte felperzseli a bőrömet, átjárja a melegség kéjes érzése. Észreveszem, hogy a levelek vörös színben játszanak a fán. Tudja, az a vadító vörös szín, beborítja a leveleket, a szerteágazó terebélyes ágakon. Apró libabőrök futnak végig bőröm barázdáin és esnek csapdába. Minden porcikám beleremeg. Az idő nem telik. Képzelje el, hogy az egyetlen fa is mozdulatlanná válik. Behunyom a szemem. Nem hallok mást csak a saját lélegzetem. De akkor hirtelen sötétség ereszkedik le az égről. le. Az éjfekete szín körülvesz és elvarázsol mindent. A fa, a levelek változnak. Úgy érzem, mindjárt kővé dermedek. A levelek megbolondulva csak zuhannak a mélybe. Szívem zilál. Levegőért kapkodok. Ez az érzés szinte belém mar. Nem ereszt. Észreveszek valamit. Árnyak, amik suttognak nekem. Köröznek körülöttem. Teljesen közel merészkednek hozzám.

Hogy néznek ki?- vágott közbe a doktor, aki közben szorongatta a kezében lévő szemüvegét.

Nem volt formájuk. Csak úgy vannak… Aki látja őket, megbabonázza és nem felejti el soha. Fekete felhők gyülekeznek az égen. Összetömörülve, egy szempillantás alatt viharrá kovácsolódnak össze. Akár egy hadsereg, akik eljöttek megvívni a harcot az ellenség ellen. Menekülni szeretnék, amikor meghallok egy hangot, egy zörejt, egy reccsenést, egészen közelről. Ahogy közelebb lépek egyre élesebben közeledik felém. Egy elfojtott sikoly, sírás apró megszakításokkal. Már teljesen közel vagyok hozzá, amikor látom, hogy egy gyermek az. Rám néz, és én hirtelen felriadok. A párnám sarkát szorítom, és nem tudok visszatérni a valóságba, mert annyira magával ragad, felemelő és titokzatos. A pólóm vizes. Ránézek az órára. Hajnali fél kettő. Az ablakon a faágak kopogtatnak. Kipp-kopp, jelzik, hogy ideje aludnom tovább. Mégis álomba ringat valami édes érzés. Akkor újra megjelenik ő.

-Ki? Kiről beszél? A gyermekről?- faggatta tovább az orvos.

- Egy nő jelenik meg. Ne kérdezze, nem tudom ki ő.

-Le tudná nekem írni őt? Mi a legfontosabb, amit el tudna mondani róla?- elővett egy tollat és egy papírt és neki látott jegyzetelni.

Neki vannak a legizgatóbb ajkai, amit valaha láttam. Játszik velem… Megjelenik, majd eltűnik.

Csak nem feszült emiatt? Úgy érzem, izgatottá válik, amikor erről a titokzatos nőről beszél.

Valóban-válaszolt Jared majd folytatta. Várom az éjszakát. Tudni akarom, ki ő… Tegnap is megjelent. Csak ott állt egy fürdőszobában a kád mellett. Soha nem láttam még azt a helyet előtte. Csak ott állt, egy vörös ruhában, vörös rúzzsal a száján. Ha látott valaha olyan gyönyörű hosszú fürtöket, mint az övé. Akár, mintha katalógusból rendelte volna az ember. A bőre, üde bársonyosnak látszott. Meg akartam érinteni, de ő nem engedte. Nem engedett magához közel. Mintha tetszett volna neki, hogy figyelem, le sem veszem róla a szemem. Észre sem vettem a mágia körében, hogy oda lépett hozzám. Nem tudtam szabadulni, gyengének éreztem mindenem. Forróság vett körül mindent. A lány arca, tüzes piros pozsgássá vált a meleg gőztől, amit a fürdő vize árasztott szét. Csak mosolygott, és szemeivel végigmét és végig szótlan volt. Majd intett nekem, hogy menjek közelebb. Óvatosan, lassan közelebb merészkedtem. Már teljesen közel álltam hozzá. De ő csak állt mellettem, szája szélét harapdálta és hirtelen mozdulattal selymes combját átfonta az enyéimmel. Ekkor azt hittem, hogy történik valami, de nem szabadult meg a ruháitól. Megpróbáltam megérinteni a nyakát, ami védtelen volt. Mire ő kacéros játékkal hosszú kifestett körmeit végig húzta bőrömön, szinte a húsomba hasítva. Kirázott a hideg. Teljesen beleborzongtam. A gerincvelőmig hatolt kínzásának sorozata. A fürdőszobában nem láttam mást csak a szétáramló féktelen gőzt, miközben a kádban megtelt a víz. A lány szótlanul kinyitotta az ablakot. Le sem tudtam venni a szemem a kicsúcsosodó melleiről, ami az ablakon beszökött hidegtől megkeményedett. A fülében lévő kerek fülbevalót ringatta a szél, egymással táncot jártak. A víz egyre lassabban csobogott a csapból, hőmérséklete megérett rá, hogy a lány birtokba adja a testét és elmerüljön a víz mélységeiben. Hatalma van felettem. Valami érthetetlen erő ösztönöz, hogy, meghódítsam. Szenvedélyt és veszélyt érzek minden mozdulatában, vágyakozó pillantásában. Egyszerre pillantottunk a vízzel teli kádra. Bazsalyogva néztem a lányra, hosszasan a szemeibe. Elvesztem benne, kék szemei rám meredtek. Megfogta az ajtó kilincsét majd kilépett rajta. Miközben hallgatóztam, éreztem egy izgató, kellemes női illatot, ami az ajtó fogasán lévő pulóveréből beszökött a fürdőszobába. Míg ő kint telefonált, addig a fürdővize zavarossá vált. Újra, valami érthetetlen erő kerített hatalmába. Idegen arcokat láttam a víz tetején lebegni, de nem tudom felidézni, mert elmosódtak. Akartak valamit. Tudom, őrültségnek hangzik, de valami megfogott bennük. A víz színe is vörössé változott, akár az egész álmom. Olyan volt.



2015. ápr. 16. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Megfogta az ajtó kilincsét majd kilépett rajta."

Aha. Ügyes leányzó.

De ez csak egy képzavar az ezerből. Itt-ott kivillan valami a nem mindennapi fogalmazáskészségedből, de ezt az élményt sürgősen lerontja a túlzott "irodalmiaskodás".

Tanulj még, és olvass sokat. De egyet soha ne tegyél: ne adjál ki részletet! Ha kész a könyved, jelentkezz vele, de addig szigorúan csak az íróasztalfiókodnak írjál.

2015. ápr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Párbeszéd, de nem látszik ez formailag.

Eredetileg ugye megfelelően formáztad?!


Szerintem ilyen részleteket nyugodtan ki lehet ide tenni, ha véleményt akar. Ebből semmi nem derül ki.

A teljes történet vázlatát persze nem mutogatnám senkinek.


Egyetértek az előzővel, sok helyen már túlzásokba esel.

De nem rossz.

Első fejezetig szerintem sokan eljutnak, mert az nem nagy dolog. DE befejezni a regényt, az már egy következő szint.

2015. ápr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor válaszolnék is. Ez nem a végleges formázás. Az valóban igaz, hogyha kiragadok egy részletet az nem less érthető, mert ahhoz az ejlődnőegész könyvet el kell olvasni, de azt nyilván nem fogom megmutatni senkinek. Azt tudom, hogy mindig kell fejlődnünk, és tanulunk, hogy bölcsebbé véljunk. Viszont én gyerekkorom óta szépirodalmi nyelven írtam, számomra ez adja meg a leírások mélységét. A könyv egyébként készen van. Ez az életem és a szenvedélyem. Azért is teszteltem le és tettem fel ide, mert kívéncsi voltam, hogy ki mit mond. A könyv egyébként angolul készül és Angliában less kiadva, mert itt nyitottak az emberek. Ezt nem rátok értem, de megfigyeltem, hogy Magyarországon az értékrend a Kelemen Anna könyveknél kezdődik. Na ott az a színvonal és az a mérce és a best seller, míg Angliában szeretik az újat. Azt tudom, hogy a könyv nem tökéletes, van benne néhány kepi zavar, amit igyekszem kijavítani, és figyelni arra amit mondatok. Néha a szavak összetételvel van bajom. Hogy olvassak többet?Hét eves korom óta azt teszem, írok és olvasok, amennyit cask lehet, hiszen ez éltet.
2015. ápr. 18. 14:56
 4/11 anonim ***** válasza:

Kész van a könyv? Na ne röhögtess! Még az események végleges formáját sem döntötted el. Van valami ködös elképzelésed, de a végkifejletig eljutni ennél több kell.

Angliában lesz kiadva? Aha. Én írok regényeket (történelmi életrajzokat), így aztán tudom, milyen procedúra egy könyv kiadása. Ha csak nem eszméletlen nagy ígérte valaki, szóba sem állnak az emberrel. Ugyanis a könyvpiac mélypontra zuhant. Nagyon kevesen olvasnak, és főleg nagyon kevesen vásárolnak könyvet. A kiadók nem vállalják a kockázatot egy ismeretlen névvel.

Hétéves korod óta olvasol és írsz? Nos, aki sokat olvas, annak jó szokott lenni a helyesírása. Neked fogalmad sincs az igekötők használatáról.

Szóval vegyél vissza az arcodból, kishaver.

2015. ápr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*ígéret
2015. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne készen a könyvem?Kemény munka mellett írtam a könyvem. Napi 10 -11 órát dolgoztam és amikor végeztem a munkahelyemen hazmentem és utána leültem és folytattam. Mint mondtam nem ez a végleges formája, de a könyvet megírtam és a cselekmény és kész, és mint mondtam angolul lesz kiadva.

Egyáltalán nincs nagy arcom. Olvastál valahol olyasmit, hogy tökéletes amít leírtam? Szerintem nem volt ott ilyesmi. Valamint azt is írtam, hogy mindennap tanulunk valami újat. Miért olyan elképzelhetetlen számodra, hogy Angliában lesz kiadva? Nem mintha magyarázkodnom kellene, de én itt élek már jó ideje és lézetik olyan is, hogy magánkiadás. Egyébként pontosan ez a baj a magyar emberekkel, a hozzáállásuk. Mivel én csak leírtam egy tényt, hogy otthon mi a színvonal, és a magyarok nem ösztönzik egymást, hanem negatívak. Ha mindenki így gondolkodna, hogy ismeretlen ember könyvét soha nem adják ki, és jönnek az okok, akkor soha senkinek nem adták volna ki a könyvét, mert nem csak a leírás a lényeg, hanem maga a történet is. Már ne haragudj, de az én írásomra azt mondod, milyen szörnyű akkor olvasd el milyen kritikát írtak a Twilightról. Akkor szerinted az, hogyan lett megírva? Attól, hogy szeretik a történet miatt nem biztos, hogy jó. Az nem egyáltalán nem igaz, hogy Angliában nem olvasnak. Igencsak olvasnak és veszik is a könyvet, mivel a könyvek nem drágák és bárki meg tudja őket venni. Ha akarsz veszel 10.-et is. Annyit mondanék, az íráshoz szenvedély és alázat kell. Én gyakorlom mindennap, és hidd el ha tőlem kérnek tanécsot, nem esem az embernek ahogy te tetted, mivel ezt el lehet mondani normális emberi hangnemben is.

2015. ápr. 19. 12:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Oks, küldd el nekem a 8. fejezetet.
2015. ápr. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Miért kellene elküldenem a 8 fejezetet?Valamint miért pont azt?Amúgy is felesleges lenne elküldenem, mert angolul lesz, a magyar változatával nincsen tervem.
2015. ápr. 22. 11:59
 9/11 anonim válasza:

"angolul lesz"

Lesz? Azt hittük, már VAN.

2015. ápr. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még át kell újra fordítani azt a részt, amiben hiba volt. Ugyanis az ember talál benne apró hibákat. Akkor újra fogalmazom, jó? Angolul van.
2015. ápr. 23. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!