Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik a könyvem első...

Hogy tetszik a könyvem első fejezete? Szeretnék hasznos és őszinte válaszokat.

Figyelt kérdés

11-12 éves vagyok


1901.3.2. York városában egy újszülött bébi sírása törte meg a korház csendjét. Egy ágyban, boldog 19 éves asszony feküdt, s gyermekét csodálta. Egy bába, kiemelte anyja karjaiból a még véres csecsemőt, és elvitte. Magass, sötétbarna hajú férfi lépett az asszonyhoz. Ám annak arcáról semmiféle öröm sem rít, sőt, még csak nem is mosolygott.

- Lány lett. –mondta az apa egyhangúan.

- Igen! – válaszolt az anya, ki észre sem vette férje nem túl boldog állapotát – gyönyörű kislány! Rád hasonlít, sötét a haja, szeme is barnás...

- Kelj fel, elmegyünk!

- De a gyerek! Amúgy is, most szültem, nem mehetek el!

- Lány. Itthagyjuk. Csak fiú kell, a lány haszontalan. Ha elhozod, megölöm– E férfi, ki apa lett, égéssz végig oly ridegen beszélt, hogy a szép, fiatal asszany kétségbe esseten hajtotta le a fejét, és ágyára borult.

- Gyorsabban, szép „ Heléna”! – gúnyolodoott a férfi. Az asszony felöltözött, becsomagolt, és férje után sietett. Mikor hazaértek, az asszony így szolt:

- De mi baj, ha van egy lányunk is?

- Használhatatlan. Sokat Fogyaszt. Mondj le róla Bessy!- Az anya szobájába rohant, papírt, tollat,tintát ragadt, és írni kezdett.

Hagyjuk , hogy írjon, közben elmondok néhány dolgot.

A férj neve Alfonso Cutbert, 20 évesen elvette Bessy Krungert. A szép Bessy féjéről alkotott kep : Becsületes, jószívű uriembe. S most e két jelző közül eggyet kihúzva ezt írhatta volna: Becsületes, kegyetlen. S ha az ember, már eggyet tévedett, kitudja, a másik sem igaz, ki tudja, lehet nem is becsületes…

A férj haja, s szeme barna, amúgy magass és jóképü . Az ő képe feleségéről: Csinos, könnyen kezelhető. Így hát , lehet tudni, Alfonso szépségéért vette el Bessyt, ki akkor 19 éves volt. A férfi dolgozott, fa vágó volt.

No de térjünk vissza az íráshoz. Az asszony gyönyörű sorokat vetett a papírlapra, és aláírásával illette meg a level sarkát. A level a következő:


Kedves testvérem!

Megszületett első gyermekem, egy gyönyörű kislány. Férjem ragaszkodott ahoz a iszonyatos ötletéhez, hogy hagyjuk ott, mert neki csak fiú kell. Kérlek vedd magadhoz, és neveld fel. A neve Carry legyen, és család neve pedig, Krunger. Mond meg az orvosnak, hogy a kics nagybáttya vagy, biztos odaadják neked. Nagyon boldog leszek, ha megteszed ezt a nagy szivességet. De írni, ne írj nekem, mert a férjem szokta elolvasni a leveleket.


B.K.


Miután megnézte, itt van e férje, s meggyőződött, hogy nincs, elment, es postára tette.

Egy év után fia született, s lányát el is feledte. Igaz, eggyik évben, eszébe jutott, de nem tudta hol, s hogy van, mert lánya s testvére nyomtalanul eltünt Yorkból.



2013. szept. 22. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
aztaaa :)durva történet,de az a helyzet h ilyenek is történnek!!amúgy tetszik,és ha lesz folytatás,vagy ha már van elküldöd nekem?amit tanácsolnék az az lenne,hogy vigyázz a helyesirásra,mert ven egy-két hiba,de lehet h a gyors gépelés miatt,mindenestre erre ügyelj :)miért pont ez a dátum??miért ezek a nevek??kitalálhatnál teis új neveket,az sokkal jobb lenne szerintem.Továbbá York? mindenki New Yorkra gondol, vagy egy angol kisvárosra :)ötletesebb helynevet is kitalálhatsz,és nem muszáj h létező legyen :)
2013. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 1900-as évek elején ritkán szültek a nők kórházban, egy egyszerű favágó felesége pedig biztosan nem. Ezt azért írom, mert nekem rögtön szemet szúrt és így veszít a hitelességéből a történet. Mielőtt írsz végezz egy kis kutatást az adott korról.

A helyes írásra is figyelned kell, mert sok a hibád.

Egyebekben viszont ahoz képest, hogy 11 éves vagy szerintem nem rossz. Sokat kell még gyakorolnod, de folytasd mindenképp!

2013. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind két választ, megpróbálom majd kijavítani, amit még lehet. Sajnos a dátumot nem változtathatom meg, a későbbiek miatt.

De nagyon köszönök minden választ.

2013. szept. 22. 13:27
 4/12 Mirk ***** válasza:
0%

Szörnyű. Ne akarj ilyen fiatalon írni, hiszen te még egyáltalán nem vagy képes rá.


Elkezdtem részleteket kimásolni a hibáiddal, de meggondoltam magam. Nagyon sok van, elképesztő helyesírási hibákat vétesz, lehetetlen és értelmetlen mondatokkal fűszerezve.


Ne akarj 11 évesen írni, mert nem tudsz. Nem értem miért akar manapság minden tizenéves gyerek írni. Amíg nincs meg a nyelvtan ötös, addig felesleges bármivel is próbálkozni, és nem, nem fogjuk csak a történetet nézni. Ennyi erővel kipróbálom magam az építőiparban, összedobok egy ócska házat és majd azt mondom, hogy "ne nézzétek, hogy nem használtam maltert és szétesik a ház, csak azt, hogy milyen a formája".

2013. szept. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Neked, utolsó, azt szeretném mondani, hogy szerintem igenis írhatunk bármikor, inkább azt mond, hogy ne akarjuk kiadni a könyvünket, mert az tényleg baromság lenne. De azzal, hogy írunk, csak fejlesztjük magunkat, hogy akkor majd később jobb könyvet írhassunk.
2013. szept. 22. 14:55
 6/12 anonim válasza:

Még lesz majd mit gyakorolnod. A legnagyobb hiba az én szememben, hogy nem részletezed annyira a dolgokat. Egyik pillanatban még a kórházban vannak (aminek a hibáját már leírták előttem), a következő pillanatban meg már levelet ír. A két időpont közötti részről nem beszélsz, pedig itt is leírhatnád, amint a nő tovább próbálja faggatni a férjét, összevesznek a kicsi elhagyásán, stb.

A másik meg amire ügyelj, az a karakterek jelleme. Próbálj meg minden karakternek valamilyen jellemet adni, a későbbiekben meg jellemfejlődést csinálni. Utóbbit az anyánál tudod a legjobban megcsinálni: leírod milyen változást hozott az életében a lánya "elvesztése".

Helyesírást már írták előttem (ajánlom erre a Wordot+egy ismerőst, aki jó helyesírásból). Kutató munkáról volt már szó (ez a második legfontosabb dolog egy nem saját világú könyv/novella írásánál).

De ami a legfontosabb: legyenek egyedi történeteid, és emelkedj majd ki a tucat írók táborából.

+1: Olvass sok könyvet (főleg olyat amilyen műfajban te is írni akarsz majd).

2013. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítetek.

:D

2013. szept. 22. 22:01
 8/12 anonim ***** válasza:

Túl gyors. És szerintem egy anya sem mondana le a gyermekéről ilyen könnyen. És sok a helyesírási hiba. Nem elég bő a szókincsed sem. De alapötletnek nem rossz. Egy tapasztaltabb író jól meg tudná írni. Te nem. Legalábbis most még biztos, nem.


"eGGYik"?? "bébi"??


"Az asszony gyönyörű sorokat vetett a papírlapra, és ALÁÍRÁSÁVAL illette meg a level sarkát.

...

B.K." --> hogy is van ez? aláírás, mi?

2013. szept. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az hogy "MAGAS" nem két s.Ez és még több tucat helyesírási hibát találtam az írásodba,de most lehet hogy nem is ez a lényeg,gondolom te másra vagy kíváncsi....

Az alapötlet nem rossz, nem tudom hogyan folytatnád, de eddig egyedi és szórakoztató.Többen írták hogy "ne írj,mert még fiatal vagy..." blabla.Szerintem korodtól függetlenül, nyugodt szívvel írj, az más kérdés, hogy milyen alkalomból írod.Ha csak úgy magadnak, oké. Ha van kedved folytatsd, mert szerintem fantáziád van hozzá (ha ezt te találtad ki van),ha van még ötleted mindenképp írd le.Keress magadnak olvasókat (barát,rokon..stb.), és ha van kedvük nekik add olvasásra, akkor mindegy hogy itt ki olvassa, és mi a véleménye.

A mondandóm lényege:

Ha téged szórakoztat hogy írsz, értelmét látod, írd tovább.

Sok sikert. ;)

2014. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 30. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!