Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudja elfogadni azt...

Miért nem tudja elfogadni azt amit mondok?

Figyelt kérdés

Ha őszinte vagyok az a baj, ha pedig nem akkor meg az. Mégis mi legyek? Szótlan?

Ilyen a természetem. Kulturáltan és nem sértően közlöm a dolgokat. Akkor most mit kéne tennem?



2015. ápr. 16. 22:41
 1/2 2xSü ***** válasza:

> Ha őszinte vagyok az a baj, ha pedig nem akkor meg az.


Mindegyik lehet problémaforrás. Adott esetben az őszinteség jó, adott esetben meg jellemhiba. Gondolom nem ugyanarra a szituációban merült fel a dolog. Az esetek többségében az őszinteség jó, ha az ember a barátjának, párjának elmondja a saját gondolatait, érzéseit, problémáit, véleményét. Persze van az az eset, mikor az őszinteség romboló tud lenni. Pl. egy 6 éves kislánynak a rajzán nem kezded kielemezni a hibákat, hanem azt mondod rá, hogy „hű, milyen szép, milyen ügyes vagy”. Az őszinteség mindig annak a függvényében jó vagy rossz, hogy a hatása jó, vagy rossz.


> Ilyen a természetem.


Az ember természete szerencsére nem kőbe vésett, az ember egy fejlődésre, változásra képes lény.


> Kulturáltan és nem sértően közlöm a dolgokat.


Itt is az a kulcs, hogy milyen okkal közlöd a dolgokat. Azért, hogy a másikat segítsd, vagy azért, hogy neked jobb legyen. Persze az előbbi esetben is kaphatsz negatív visszajelzést, amiből esetleg tudhatod, hogy ez a fajta hangnem nem éri el a célját. Ekkor – ha valóban a másik segítése a cél – lehet stratégiát váltani.

2015. ápr. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Természetesen egy kisgyerek rajzára nem őszinte véleményt adok. A többieknek pedig (ha ugyan így rajzról van szó) szépen elmondom az építő jellegű kritikámat. De van, hogy a személy makacs és akkor duzzog...

2015. ápr. 17. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!