Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » ISTEN LETEZIK? Eleg sajnalatos...

ISTEN LETEZIK? Eleg sajnalatos hogy nincs vele temakor. Ki hisz Istenbe? Szivesen olvasnek bizonysagteteleket!

Figyelt kérdés
Sziasztok. 6eves koromban kerultem hivo emberek koze.. ahogy nottem egyre tobbet imadkoztam es egyre tobbet kaptam valaszt es megoldast. 20eves lany vagyok es sok dologe majdnem elvesztettem a hitem,de.mindig ra jottem a tortentek miertjere,es hogy ez az en javam,szeretteim javat szolgalta. Szivesen olvasnek par bizonysag tetelt ezzel erositve az olvasok hitet is!

2015. ápr. 21. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas kritika


Egy fantasztikus történet van egy szuper képességgel rendelkező lény köré építve, mindenféle bizonyíték nélkül csupán a vakhitre alapozva.

2015. ápr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2xSü ***** válasza:

> ISTEN LETEZIK?


Erre se bizonyíték, se cáfolat nincs és nem is lehet. Viszont bizonyított tény, hogy a Caps Lock létezik…


> Eleg sajnalatos hogy nincs vele temakor.


Lásd: #1-es válaszát. Rögtön két témakör is van a témával kapcsolatban. Meg naponta tesznek fel ilyen jellegű kérdést a tudomány, meg az ezoterika kategóriában is.


> de.mindig ra jottem a tortentek miertjere,es hogy ez az en javam,szeretteim javat szolgalta


Van, aki ugyanúgy rájön, csak ehhez nincs szüksége egy Isten képére, létezésére.


> erositve az olvasok hitet is!


A hit nem döntés, nem elhatározás kérdése. Aki nem hisz Istenben, vagy más isten(ek)ben, az nem fog hinni, akárhány személyes élményt is írnak le. Azért, mert ezek személyes élmények, és nem objektíven vizsgálható dolgok.

2015. ápr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Telefonrol vagyok.nem veletlen irtam nagy betuvel :) figyelem felketesnek szantam. Bizonysagteteleket vartam nem oktatast koszonom :) Isten aldjon :)
2015. ápr. 22. 00:38
 4/6 2xSü ***** válasza:

> nem veletlen irtam nagy betuvel


Ez erősen sejthető volt.


> figyelem felketesnek szantam


Általában fordítva sül el. A nagybetűs szöveget kicsivel kényelmetlenebb elolvasni, így az ember sokkal hamarabb átlapoz felette. Illetve a neten a teljes nagybetűs írás kiabálásnak számít, ami ugye illetlenség. Illetve ebből alapvetően negatívan ítélik meg azt, aki nagybetűvel ír, már azelőtt, hogy tulajdonképpen elolvasná a szöveg tartalmát. Célszerű inkább kerülni.


> Bizonysagteteleket vartam nem oktatast koszonom


Hogy mit vártál az egy dolog. A lényeg az, hogy mit kérdeztél. Én arra válaszoltam. Illetve ha azt kapnád, amit vársz, nem lenne értelme feltenni a kérdést. Tudom, hogy érzelmileg negatívan hat, ha valaki nem teljesen osztja a véleményed, és nem a te világképed visszhangját hallod vissza valakitől, de igazából csak ebből tanulunk igazán. Pl. Jézus a szeretetről tanít, annak meg valahol azért alapfeltétele, hogy megpróbálod megérteni a másikat, a másik véleményét is, helyét, szerepét is. Szeretni úgy az embereket általában könnyű akkor, ha nincs konfliktus, de akkor nem is ér igazán sokat. Egy konfliktus során úgy szemben állni a másikkal, hogy közben nem feledkezel meg arról, hogy a másik is ember, mondhatni Isten teremtménye, és ezért tisztelni őt ember mivoltában, nos az a kemény dió, és igazából ekkor fontos, hogy megértetted-e Jézus tanítását erről. Nekem többek között ezért tanulságos a keresztény tanítás, annak ellenére, hogy Istenben nem hiszek. Viszont hiszek abban, hogy a vallások tanításaiból rengeteget lehet tanulni az erkölcsről, az emberről, a világról.


Nem hiszem, hogy különösebben kioktató lettem volna, csak kifejtettem egy meglehetősen visszafogott véleményt. Hitbeli kérdésekben nem célszerű mély vitákat nyitni, mint írtam, a hit nem döntés kérdése, ahogy egy ateistát nem lehet meggyőzni, hogy higgyen, úgy egy hívőt sem arról, hogy ne higgyen. Ez ritkán történik meg egy vita konklúziójaként. Meg miért is kellene? Ha valaki hisz Istenben, és ettől *valóban* jobb emberré tud válni, azzal nekem nincs bajom, sőt…

2015. ápr. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ateista vagyok szóval számomra NEM LÉTEZIK "isten"!

van vele témakör, sokan foglalkoznak vele...sok vallás mossa az emberek agyát nap mint nap és sokan vakon hisznek benne...

a vallásosok és akiknek szükségük van rá...

2015. ápr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Jack Alvin ***** válasza:
Én is ateista vagyok de attól még nem ítélem el a vallásokat. Én tiszteletben tartom a azokat a vallásokat amik nem ártanak az ártatlanokra.
2016. jan. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!