Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pillangó kés illegális kérdései?

Pillangó kés illegális kérdései?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy 8cm fölött illegális de melyiknél ha melyik nagyobb mint 8cm?


A "cutting edge" (vágó él) 8cm vagy a "blade Length" 8cm-nek kell lenni?

Szóval melyik baj ha nem 8cm az első vagy a második?



2015. ápr. 24. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A teljes,full,pengehossz számít,nem csak az éles rész! Azaz a 2.


És mielőtt valami majom leírja,hogy tilos: LEGÁLIS a pillangókés!!! Azaz törvényes közterületen.

2015. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos de én úgy tudom h :A nyolc centiméter a penge teljes hosszára vonatkozik.

Az ún. támadókéseket elveszi a rendőr.(Rugóskés, pillangókés, stb.)

2015. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2.-nak.


1.vagyok és sün...ennyi.

2015. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Az ún. támadókéseket elveszi a rendőr.(Rugóskés, pillangókés, stb.)"


Ilyen megfogalmazás, hoyg "támadókés" nincs a jogszabályban. Meg szerintem máshol sem...


A vonatkozó jogszabály (175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet), pontosabban annak melléklete így fogalmaz:


A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:


a) az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);

[...]


A pillangókés nem szerepel a felsoroltak között - miért is szerepelne, semmivel nem veszélyesebb, mint egy egykézzel nyitható zsebkés. (Sőt, avatatlan kézben a felhasználóra nagyobb veszélyt jelent, mint másra...)


Érdekes adalék egyébként, hogy a jogszabályban egyértelműen vágóél szerepel, de a szerv előszeretettel nézi a teljes pengehosszt.

2015. ápr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Na elküldtem mielőtt befejeztem volna...


Tehát: érdekes adalék egyébként, hogy a jogszabályban egyértelműen vágóél szerepel, de a szerv előszeretettel nézi a teljes pengehosszt. Ami nem is meglepő, hiszen szerepel ott a "szúróhosszúság" kifejezés is, tehát hiába lenne élezve csak egy centi a bökő hegyén, attól még a többi tíz is beleszalad a húsba.

2015. ápr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazából önvédelemre kéne + tetszik a kinyitási technikája és nem csak egy darab fém
2015. ápr. 24. 22:30
 7/11 A kérdező kommentje:
És köszi a válaszokat
2015. ápr. 24. 22:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Önvédelemre kést hordani nagy fokú ostobaságra utal, már ne haragudj. Főleg pillangót...


Egyrészt a kés tipikus támadófegyver, ezt a bíró figyelembe fogja venni a tárgyaláson.


Másrészt nem is igazán hatásos védekezésre, sokkal jobban növelné a túlélési esélyeidez egy tæmadás esetén egy valódi önvédelmi eszköz.


Harmadszor: önvédelemre nem tartunk olyan eszközt, aminek a kezelése nehézkes, időigényes, bizonytalan kimenetelű.


A pillangókés látványos (majd ha megtanultad kezelni), de csak a haverok előtt villogni jó. Ha valóban önvédelmi eszköz kell, másfelé keresgélj.

2015. ápr. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mint ahogy azt előttem is mondták a pillangókés télleg "trüközésre" és nem önvédelemre való.Önvédelemre hasznosabb pl. egy önvédelmi spray-t venni.(sokkal olcsóbb és kevésbé "veszélyes" xD)
2015. ápr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

hagyjuk már ezt a "kés van nálad, akkor az támadásra van" meg hasonló ökörségeket.

A kés egy használati tárgy. Sokan hordanak magukkal kést, mint használati tárgy. Étkezéskor,csomagok bontásakor, vagy épp csomagoláskor, bármilyen hobby esetén, nagyon hasznos lehet egy kés nálunk. Gondoljunk a svájci bicskára (van amelyiknek olyan hosszú a pengéje mint egy pillangónak). Igen veszélyes is lehet. Kérdés, hogy kinek mi a célja... n nem látok semmi problémát egy pillangókés hordásában.

2015. jún. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!