Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az Opel Combo 1.7 isuzu...

-Popey- kérdése:

Az Opel Combo 1.7 isuzu diesel motor hőmérséklet mennyi az optimális? Mert nálam felszokott menni 100C° is viszont a pirosba nem lép át.

Figyelt kérdés

#autó #motor #hőmérséklet #Opel #verda #combo 1.7 isuzu diesel
2015. ápr. 24. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez még belefér, városban pláne, de azért megnézném a hűtőrendszer nyomástartó képességét, hűtővíz mennyiségét(ha meleg a gép, ne tekerd le, nehogy leforrázzon a gőz!), a hűtőradiátor tisztaságát, hűtőventilátor vezérlést, motorolaj mennyiségét! Az is lehet, hogy kicsit később kapcsol a venti. Én Fordos vagyok, de én ezeket nézném át huzamosan magasabb üzemi hűtővízhőfok esetén. Nálam 89-96 fok a normál. Azt próbáld ki, hogy magasabb fordulaton, dízel, tehát 3000 felett valamivel, menj 90 felett, 1-2 percig. Ha ennek hatására visszahül pár fokot, akkor a vízpumpa, fő radiátor, hőcserélő hatékony. Városban viszont a ventilátor nem teker át kellő mennyiségű levegőt, ezért kissé magasabb a hőfok. De még az is ok. Plusz ugye, lehet, hogy épp csempét szállítasz a havernak az építkezésre. Akkor meg pláne feljebb mehet... ;-)

Remélem segítettem.

2015. ápr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és a termosztát is hibás lehet. Nem nyit ki eléggé, ezáltal kevés vizet juttatva a hőcserélőbe.
2015. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még mindig én. Másik kérdésnél kiderült egy hasonló esetnél a turpisság. Tecso "gazdaságos" olajat használt, nem az előírtat. Rossz kenés, nagyobb súrlódás. ...
2015. ápr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem így már világosabb, viszont termosztátot cseréltünk rajta.


Ami érdekes, hogy ilyenkor amikor 20C° van kint, tehát nincs nagy fórrósság, akkor 90C° nál feljebb nem megy..


Mikor melegebb van akkor felmegy 100ig de mint írtam a 100 után van két fehér vonal és utána jön csak a piros.


A maga a kiegészítő tartályba, szépen cirkulál a víz is, nem lehet látni, hogy gond lenne..


Most mióta cserélve lett a termosztát, a motor 100C° van a hűtőrendszer meg 85° körüli értéket mutat, de ez melegbe van csak!


Azt mondták még akiknek ilyen motorja van hogy náluk is felszokott addig menni, és hogy ez egy meleg motorok közi tartoznak és azért ilyen..

2015. ápr. 26. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy a motor és a hűtőrendszer hőfokait két külön változóként kezeled? Tehát van egy hűtőkör hőfok, meg egy motor (hengerfej) hőfok. Mert akkor az teljesen normális. Nálam a hűtőkör 91 fok, akkor a motor 105-115 fok.


Jó lesz az.

2015. ápr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!