Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elkezdtem tervezni a fantasy...

Elkezdtem tervezni a fantasy regényemet, de egy kisebb akadályba ütköztem. Hogyan járassam iskolába a főszereplőmet?

Figyelt kérdés
A főszereplőm 15 éves, iskolába kéne járnia normális esetben. De nem tudom, hogyan írjam le az osztály életét, mert ez egyáltalán nincs középpontba, mégse lehet csak annyit írni, hogy XY elment a suliból, és 6 óra múlva kijött onnan. Viszont azt is elég nehéz lenne megfogalmazni, hogy a teremben ülő 20 ember éppen mit csinál, miért, és hogyan... Szerintetek ezt hogy csináljam? Köszi a válaszokat :)

2015. ápr. 26. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a történet szempontjából egyáltalán nem lényeges, hogy mi történik a suliban, akkor ne is írd le. Ha mondjuk van egy fontosabb karakter, aki szintén abba a suliba/osztályba jár, mint a főszereplő, akkor a suliban megbeszélhetnek egy-két olyan dolgot, ami a történet szempontjából releváns (csak hogy érzékeltesd, hogy igenis létezik az az iskola, de amúgy bárhol máshol is megbeszélhetnék), de az órákat meg a töltelékszereplőket, akik semmiben nem befolyásolják az események folyását (=osztálytársak, tanárok) szerintem felesleges lenne kifejtened. Nem csak időpocsékolás, de senkit sem fog érdekelni, hogy miből ír a főszereplő dogát, ha közben vérfarkasok törnek az életére vagy mittudomén. :D Szóval szerintem így nézne ki egy napja a főszereplőnek: Reggel felkel, történnek dolgok, gondolkodik. Aztán elmegy suliba, és ott veszed fel a szálat, mikor kilép a suliból (vagy értelemszerűen akkor, mikor újabb fontos esemény történik). Úgy utalhatsz rá vissza, hogy pl. "Egész nap ezen gondolkodtam a suliban. Alig vártam, hogy hazaérjek, és..." Én így oldanám meg, vagy magántanulóvá varázsolnám a csajt/pasit. :-D
2015. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2015. ápr. 26. 15:09
 3/10 A kérdező kommentje:
És esetleg jó ötleteid nincsenek hogy pl iskola helyett hol ismerhet meg barátokat és "ellenségeket" ? mert van egy-két dolog ami eszembe jut, nem akarom veled megiratni a sztorit, de kiváncsi lennék az ötleteidre :)
2015. ápr. 26. 15:11
 4/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Hát nem tudom, hogy csaj vagy pasi a főszereplőd, de végül is ez az ötlet, ami hirtelen az eszembe jutott és a legjobban tetszik mindkét esetben jó lehet: A csaj/pasi egy kis zsákutcában lakik, ezért mindenki ismeri egymást (szülők, gyerekek, idősek...), így akadnak ott barátai, ellenségei is. :)
2015. ápr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Te nem írsz valami történetet? Mert jó ötleteid vannak. :)
2015. ápr. 28. 06:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Eltaláltad, egyfolytában történeteket írok! :D Ha gondolod priviben beszélgethetünk meg ötletelhetünk még. :)
2015. ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre a Laura sorozat ugrott be, fiatalabb korosztálynak van ugyan de a suliba járós dolog szépen meg van oldva. Ott a csaj koleszos, így a történet elég nagy része a suli környékén játszódik. Az osztály életéről nincs szinte semmi ha jól emlékszem, csak a főszereplők beszélgetnek.
2015. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen az ötletet :)
2015. máj. 16. 16:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem könnyű ezt megfogalmazni, de itt van pár ötlet:

Ha a főszereplő egy srác akkor:

- Lehetne egy lány, aki suli időben mindig utánna koslat (mivel mondjuk szerelmes belé. De ez túl hétköznapi lenne szerintem, szóval lehetne olyan is, hogy gyanakszik valamire/már gyerekkoruk óta úgymond "harcban" állnak egymással. Vagy valami ilyesmi...)

- Beszélgethetne szünetekben a haverjaival, akik nem árt ha esetleg perverzek (szerintem megfontolandó ötlet lehet).

- Írd le, hogy az osztálytársak mit és hogy csinálnak az órák alatt. Például (most mondok a sajátomból egy keresztnevet.) Ryoichi levelezik az előtte ülő osztálytársával, mikor a tanár épen nem figyel oda (persze részletesebben és szebben megfogalmazva. Én most nem fogok itt részletes leírást adni, hogy mi van a papírra írva, mennyire gyűrték össze, milyen fejet vágnak stb...)

- Dolgozat írásokat is rakhatsz be az úgymond iskolai pillanatokba. Írd le, hogy kinek hogy ment a dolgozat, mik voltak körülbelül a kérdések meg minden más apró cifrázás.

- A haverjai mindig próbálják mondjuk valamilyen őröltségbe belekeverni (mondjuk kukkoljanak a leányzók öltözőjébe... :3).

- Legyen legalább egy fafejű bunkó, akinek mindig igaza kell hogy legyen, bántja a nála gyengébbeket (ezt nem tartom annyira szükségesnek, sőt... De ha akarod akkor szerintem simán mehet bele.)

- Legyenek klubok! :3

Ide sorolhatjuk ugyebár a zenész, főző, rajz, tenisz, kosár, futball, karaokeklubot és még a többit... Annyi van hogy isten se tudja megszámolni.

- Az osztálynak legyen egy személyisége és legyenek felosztva úgymond csoportokra, de ezt sem tartom annyira szükségesnek.

Legyenek benne stréberek, nagymenők (-.-"), olyan hiperaktív, örökmozgó egyének akiket még három nyugtatólövedékkel sem lehet ledönteni a lábukról, a kukkolók és a többi, és a többi...

- A tanárok sem mindegy, hogy milyenek. Kell legalább egy normálisabb, aki valamennyire jóba van a főszereplővel. A többi, pedig lehet tapló, lenéző és még sorolhatnám a mocskosabbnál mocskosabb kifejezéseket az ellenszenves tanárnak nevezett egyénekre... (igazából ha nem tudod, hogy milyen legyen az ilyenek viselkedése, akkor csak nézd meg jobban a magyar megélhetési tanárokat és egyből megjön az ihlet xD)

Körülbelül ennyi lenne szerintem, amiket belerakhatsz, persze még biztos van rengeteg lehetőség amit nem soroltam fel, de nekem most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Most jöjjön az, ha a főszereplő egy leány:

- Legyenek ugyebár olyan csajok az osztályban akik nem kedvelik (esetleg az alakja miatt). Legyen sok/kevés barátnője, akikkel bármit megoszthat és még sorolhatnám, hogy milyen legyen a kapcsolata az osztálytársaival.

- Legyen egy vagy több srác aki szintén koslat utána, gondolom mondanom se kell, hogy miért. Ezt a fantáziádra bízom.

- Ha a főhős egy lány, szóval mondjuk azt hogy főhősnő. Akkor szerintem nem rossz ötlet ha a tanárok kedvence lesz. Magatartása s tanulmányi eredményei miatt mondjuk. De ennek lehet az ellentettjét is használni, ami ugyebár az hogy minden tanár megfojtaná ha tehetné... :'D

- Legyen egy srác aki tetszik neki (persze ezt egyáltalán nem gond ha kihagyod).

- Ugyebár újra felsorolhatnám, azokat a dolgokat hogy például a Homokos Máté utcában lakó Pistike hogyan üzenget az előtte ülő Marcikával, de nem teszem mert már így is fárad a karom. :D

- Ezeken kívül még fellehet használni azt, hogy mondjuk a tesi öltözőben, vagy mondjuk uszodában (de igazából bárhol, csak ne a nyílt utcán) a barátnői megtekintsék a főhősnő, hogy is mondjam méreteit... Jól van na perverz humor, de szerintem simán mehet bele. :D

Igazándiból itt sorolhatnám reggeltől estig (jelen esetben estétől reggelig) a további variációkat, de azokat most nem sorolom fel. Ha esetleg rám írsz privátban, akkor mondhatok ötleteket.

Bocs a késői válaszért, lehet hogy már nem is fogod olvasni a válaszomat, mivel ahogy látom ez már nem egy annyira friss kérdés, de gondoltam leírom ezeket.

További szép estét. :)

2015. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm a válaszodat :)
2015. júl. 26. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!