Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudnák már végre egy...

Hogy tudnák már végre egy csendes helyen lakni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Állandóan zaj van ahol lakom, például most kijött a jó idő és b*zi galambok megszállták a házunk környékét. Sosem tudom rendesen kipihenni magam mire reggelre felébredek sosem tudok visszaaludni. Ez akkor a legrosszab ha rossz éjszakám is van akkor alszok 4-5 órát max. Dolog nagyon zavaró, mert fáradtan nem tudok tanulni és diák vagyok.Vennék légpuskát, de egy normális is nagyon drága. Ha nem ez baj egyik ember kutyája környéken borzasztó idegesítően ugat nagyon szar hangja van és beteg az dög mindent megugatt, amit csak látt.Mit tegyek szívesen elköltözznék, de hát ha nincs pénzem miből?????

2015. máj. 2. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Voltam ugyanilyen helyzetben mint te, vagyis valami folyamatos zavaró tényezők miatt nem tudtam kialudni magam. Viszont még az interneten is olvasható több helyen és tapasztalatból is mondom hogy a tartós kialvatlanságnak különféle következményei lehetnek. Attól is függően hogy milyen hosszú ideig áll fenn a tartós kialvatlanság. Például nem tud az ember jól koncentrálni napközben, tehát befolyásolhatja a tanulást. Aztán agresszivitást is előidézhet.

---

A megoldásnak nem a légpuskát javasolnám mert ha az utcára kilősz vele azzal nem lennél törvény- és szabálykövető, vagyis magadnak is árthatnál. Jobb olyan megoldásra gondolni mint például egy hangszórót kihelyezni a párkányra, amibe bármilyen alkalmas riasztó hang vezethető. Például ember által nem hallható ultrahang is. Így nem zavarja a szomszédokat de a hangoskodó állatokat igen. Vagy durranás hang is adható a hangszóróba. Ez kényelmesen mindössze gombnyomásra indítható, de folyton elhessegetni az állatokat például ha magunk ijesztjük meg mozdulatokkal, az meg kimerítő lenne.

---

Ne hagyd hogy a tartós kialvatlanság hosszú ideig fennáljon, tehát hetekig vagy tovább, mert az egészségre több más következménye is lehet mint amit fent említettem. Az említett hangszórós riasztó elkészítésében egy elektronikához értő ismerősöd biztosan segít. A testi-lelki egészség érdekében megéri a zajok ellen tenni. Az elköltözés meg valóban nem egyszerű.

A városi zajból én is vissza akarok költözni a szomszédmentes falusi szülői házba. Igaz hogy ott nincs pláza, viszont az igazak álmát szoktam ott aludni és a különbséget az egészségen is jól észre lehet venni. Mivel városon például a társasház bejárati ajtajait csapkodó rohangálók is zajosak.

2015. máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vidéki vagyok szóval én meg pont városi szeretnék lenni. Szóval galambok ellen ez az ultrahangos módszer müködik. Obiban lehet kapni ilyen készüléket.
2015. máj. 2. 10:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom hogy az ultrahang alkalmas-e galambok ellen, meg a bolti ultrahangos riasztókat sem ismerem. A kutya az meghallja az ultrahangot.

A hangszóróba vezetett szaggatott egyenáram frekvenciája egy potenciométerrel állítható, így ha nem hatásos az ultrahang a madarakra akkor le lehet csavarni normál hangra vagy durranást is ki tud adni.

A városi társasházunk elé is szoktak petárdát dobni a madarak ellen, mert az éjszakai világítás miatt a madarak össze vannak zavarodva és azt gondolják nappal van. De volt úgy hogy valamelyik szomszéd bömböltette a tévét akár hajnali kettőkor is. Ekkor a kalapáccsal történő betondörömbölés jobb belátásra bírta, mivel a szép szavakból nem értett.

2015. máj. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb, ha veszel egy füldugót, és azzal alszol, akkor nem hallod a zajokat. Nyitva van az ablak, hogy minden zaj behallatszik? Képzeld, ha városban laknál, és az utcai autók, villamosok, buszok zaja hallatszana be a lakásba!!! Annál már sokkal kellemesebb egy vadgalamb búgása, én imádom, és a kutyaugatás is a vidéki élethez tartozik. Mi, pestiek meg vidékiek szeretnénk lenni. Szóval vegyél füldugót, és ne haragudjál az állatokra, inkább az emberekre, ha olyanok...
2015. máj. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
de nem tudnák, hanem tudnék, és megugat egy t-vel, csak a múlt idő két t: megugatott, de csak akkor, ha magánhangzó után következik a t. Hogy az elköltöznéket miért írtad két z-vel, fogalmam sincs. Örülj, hogy ott élhetsz, ahol élsz.
2015. máj. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
3#: Elmondom neked meg aki azt hiszi, hogy vidéki élet arany élet csöndes stb..elöször is fő uton lakok állandóan mennek az autók, de ez nem zavar. Ahhoz, hogy vidéken csendes helyen éljel olyan környezetnek is kell körül venni pl: Beverly Hillsben elhiszem, hogy csend van. Tudom, hogy Pest egy zajos város megértem problémád, de ez egy tévhit, hogy vidéken csend van. Viszont kisebb városok paneljai sokal csendesebbek haveroméknál fent vagyok este panelba és olyan csend van meg akkár nappal, hogy kìvánom, bárcsak ott élhetnék.De ez nem Budapest annyit elárulok, hanem Sopron.
2015. máj. 4. 03:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt elhiszem, hogy Sopronban csend van, és szívesen élnél ott. Ott én is... de ha választani kellene, hogy vidék-e vagy Bp, akkor a vidéket választanám. (és vennék egy füldugót :))
2015. máj. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!