Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az oka az...

Szerintetek mi az oka az egyre több pyrotechnikai eszköz betiltásának ebben az országban?

Figyelt kérdés

Betiltották a petárdát, most a vetőcsöves bombát, meg mittudomén mit. Ki tudja mi jön még?

Ezzel az a gond hogy nincs választék, ha nem külföldön veszed hanem itt, akkor jól nem fogsz járni...

Miért tiltják be?

Miértt



2015. máj. 2. 19:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Az utolsó sor ez akart lenni:

*Mi miatt?

(Telefonról elírtam, bocsi!)

2015. máj. 2. 19:13
 2/14 anonim válasza:
33%
Leginkább azért tiltják be ezeket mert nagyon veszélyesek.. Pl a petárdának hatalmas hangja, fényei, illetve robbanása is van mely nagyon halálos lehet.. Nagyon sok olyan baleset volt hogy nem repült el a petárda, és felrobbant. Vagy a paraszt felé hajol azt az arcba robbantja magát. Egy-két évvel ezelőtt volt asszem egy új év rendezvény vagy valami, és petárdát használtak hogy szórakoztassák magukat az emberek. Ennek az volt a következménye hogy a sok kis petárda darabka agyonverte a sok embert vagy felgyújtotta az emberek haját.. Tehát rövidebben: Veszélyes volt, sok volt a hibás petárda, sok volt a baleset, sok volt a maradandó sérülés.. Vetőcsöves bombát nem használtam illetve nem is láttam élőben :D Emiatt nem tudok mit mondani róla.. De ahogy látom valami labdát lő ki amely robban egy nagyot.. Hát nemtom.. Namindegy remélem segítettem ha nem akkor ez van, illetve ha valamit elrontottam a mondandómban akkor valaki javítson ki kérem.
2015. máj. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A petárda nem repül (szerencsés esetben) XD ha igen akkor nagy gáz van :D

De igazad van a feléhajolással, de miért hajol fölé? Most nem tudja, hogy esetleg ha pofánlövi az nem lesz kellemes? Pár embert nem is értek esküszöm :)

2015. máj. 2. 21:19
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod :D Jöhet még!
2015. máj. 2. 21:20
 5/14 PyroMágus ***** válasza:
Azt a fülest kaptam hogy idén mindent ami 30mm felett van be fognak tiltani/be akkarják.
2015. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 vyrob ***** válasza:
100%

Bemásolok ide egy érdekeséget amit ezen az oldalon találtam evvel kapcsolatban : [link]


ezt irta egy srác :


Ma már nyitott piac van millió helyről kapni internetről ilyen eszközöket. Technikailag hogy mit hoznak a Magyar törvényhozók semmit nem jelent.A piac és a vásárlási igények határozza meg ezt az egész dolgot és nem pár birka. Egyik pyromániásnak sem kell az ilyen barmokkal foglalkozni.Nekünk volt van és lesz minden ami kapható.Nekünk technikailag nem árthat csak népszerűsíti a dolgot.Ezt nem pár hülye sem a törvényhozók nem határozzák meg ezt a dolgot hanem a fogyasztói igények.A modern igények meg már az óriáspetárdák,óriás tűzijátékok felé hajlanak.A Sörös doboz nagyságú petárdákat fél méteres csőből lőhető tűzijátékokat egy köpésre gyártják innen.Ami egy Németnek,Osztráknak elérhető az nekünk is ugyan úgy.A modern tűzijáték kultúra már a gyári óriás tűzijátékok,kézigránátnál nagyobb petárdák,illetve a házi gyártás felé tendáll. Pyroshoppok jórésze már a fele részben házilag gyártóknak árul kellékeket alapanyagokat másik felében akik készen veszik.Nekünk ezek a források ugyan úgy elérhetőek mint bárki másnak.Ott van tiltassa be azokat a kis szarokat vigye végig.Az ilyenekkel foglalkozni nem érdemes.Technikailag reklámozza is a dolgot,gyakorlati hátránya nincsen,és rá is jön egyúttal idővel hogy bizony semmilyen beleszólása nincs a dologba.Akár lehet akár nem ez technikailag és gyakorlatilag volt van és lesz. Itt piacilag és kulturálisan már olyan globális pirotechnikai egyre növekvő háttér van amit a pirotechnikával foglalkozó emberek közössége épített fel és táplál hogy ebbe az ilyen politikai söpredékeknek semmilyen beleszólásuk nincs.Ezt nem a politikusok mondják meg,nem szervezetek,ez a dolog nem a folyton változó politikai törvényekhez igazodik hanem az országban élő fogyasztói igényekhez.Már most is az van ha törvényesen Magyaroszágon pl nincs petárda vagy külföldön vagy máshol nagyobbat kap,jobbat kap,nagyobb a választék,olcsóbb oda megy a Magyar vevő.Itt akkora választék van ha a teljes Magyar legális piac kihullik akkor is lesz mindenkinek minden féle tűzijáték és petárda az év bármely napján megkötések nélkül.Már most is miért Magyartól vegyek petárdája nincsen,vetőcsövese nincsen,sok helyen gyújtózsinórt alig kapni,kicsi a választék.Ha nekem kell egy termék nekem nem a duma kell hogy a petárdát nem lehet,a vetőcsövest átrakták IV kategóriába.A külföldi vetélytársnak ilyen gondjai nincsenek.Akkor megrendelem külföldről pár nap alatt itt van, van petárdája (kézigránát nagyságú is),van mindenféle gyújtózsinórja,a postaköltség hasonló áron sok esetben a termékek még olcsóbbak is,postával futárral is sok esetben ugyan annyi idő alatt kapom meg mint sok esetben Magyar esetén és ennyi.

2015. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hogy ez milyen igaz...

Teljesen egyetértek. Csak nem értem, hogy mibe jó nekik, hogy "tiltják". Ahogy le is írtad ugyis használjuk...csak akkor külföldről, illegálisan.

Köszi a választ!!

2015. máj. 3. 17:39
 8/14 vyrob ***** válasza:
100%
Szivesen :) De nem az én érdemem a szöveg hanem egy srác irta ezt a tiltsák be a tüzijátékot petición a linket is megadtam több hozzászolás van ott még nézd meg :)
2015. máj. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Majd végigolvasgatom. De egyébként nagy igazság ez az egész. Most ha pyromágus tegyük fel jól hallotta, akkor itt már lassan semmit nem lehetlesz kapni. Na most ha ez így van, akkor csak külföldre lehet menni érte, ott meg van minden. Határ meg nincs xD. Így ez elég vicces. Szerintem nekem idén szlovákia lesz az uticél, bár netes rendelés sem lenne rossz ötlet. Meglátjuk.

Te hol szoktál bevásárolni?

2015. máj. 3. 18:34
 10/14 vyrob ***** válasza:
100%
Szlovákiában Minden Kapható Párkányi tüzijáték boltban egész Évben :)
2015. máj. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!