Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Önkéntes katonának milyen...

Önkéntes katonának milyen kötelezettségei vannak a kiképzés elvégzése kővetően? 18 F

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérni, hogy aki fiatal, tavaly vagy akár idén jelentkezett önkéntes készenlétisnek kérem írjon, hogy ez mivel jár? Mi a kötelességem a kiképzés elvégzése követően? Meddig tartott? Mennyire kemény fizikailag vagy akár pszichikailag? Mennyi pénzt kapott a kiképzést követően? Milyen tapasztalatokat szerzett a honvédséggel kapcsolatban? Erősen gondolkozok, hogy nyáron elmenjek én is most 11.es tanuló vagyok, de érettségi után a NKE honvéd tisztképző karára lehetséges, hogy jelentkezem és igazából tapasztalat szerzés céljából érdemes-e elmennem önkéntesnek? A válaszotokat előre is köszönöm!

2015. máj. 13. 17:38
 1/7 anonim válasza:
2015. máj. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
2015. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
2015. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Készenlétis a rendőrségnél van. Az egész Magyar Honvédség önkéntes, szóval ha az NKE-re mész hivatásosként, akkor is önkéntes vagy, meg ha szerződéses legénységi állományban az is önkéntes.

Van egy olyan konkrét megnevezés, hogy "Önkéntes Műveleti Tartalékos", szerintem te erre gondoltál a kérdéseddel.. ebből az második 2 szó, ami fontos. Azért írják oda, hogy önkéntes megkülönböztetés képen, mert korábban a sorkatonai rendszerben is volt tartalékos... mindenki annak számított aki a sorkatonai szolgálatát elvégezte, ezáltal törvényileg kötelező volt minden férfi számára.

Ha már a megfelelő kereső szót tudod, gyorsan utánna tudsz nézni a konkrét kérdéseknek a www.hadkiegeszites.hu -n, ahogy korábban is írták. Vagy befáradsz egy toborzó irodába, és ott készségesen felvilágosítanak.

2015. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy meg azért gondolkodj... 18. életéved betöltötted, 11.-ikes vagy. Ha most beregisztrálsz, talán még a nyáron kiképeznek, de általában középiskolásokat furcsa lenne, meg lehet hogy az e nyári "turnusról" már le is maradsz.

Jövőre meg amúgy is érettségizel és felvételizel az NKE-re. Ha felvesznek, akkor jövő nyáron/ősz elején eleve elküldenek alapkiképzésre, szóval mégis mi értelme lenne? Szerintem a toborzó irodában is furcsállnák, hogy 18. betöltött év után még 1 évig középiskolába jársz.

2015. máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Még annyit fűznék hozzá, hogy, ha önkéntes tartalékos katonának jelentkeznék valóban megnéznék a fogaim állapotát?
2015. máj. 20. 20:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Megnézik az alkalmassági vizsgálaton és lekartonozzák. Miért izgat ennyire a dolog? Egyébként ha egy darab fogad sincs, szerintem még az se érdekli őket, csak lerögzítik.
2015. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!