Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Dolgozzak vagy tanuljak?

Kitty Tailor kérdése:

Dolgozzak vagy tanuljak?

Figyelt kérdés

Sajnos abba kellett hagynom a 11. tanévemet januárban sok betegség miatt. Úgy terveztem, hogy szeptemberben folytatom esti tagozaton ahol 2 év alatt megszerzem az érettségit, segítve ezzel a páromat is aki szintén velem tanulna de ő már dolgozik. Nekem ez idő alatt még nem kellene munkába járnom. A dilemmám fő oka az, hogy rengeteg kiadásunk van amire pénz kellene (pl: potyog a plafon és meg kellene csináltatni, le szakadt az ágyunk és kellene új, van pár tartozás is amit ki kellene törleszteni stb.)

Nem tudom hogy mi lenne a helyes. Szakmát kitanulni és gyorsan munkába állni vagy megszerezni az érettségit.

A kettőt együtt nem csinálhatom mert a párom ezt az egyet nem szeretné.

Köszi a segítséget.


2015. máj. 14. 01:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldönteni.Én annyit mondok.Énis csak szakmát tanultam ki.Úgy láttam akkor hogy nekem nincs szükségem éretségire.Mert mindenáron dolgozni akartam.Most dolgozni járok és most nagyon bánom az egészet hogy nem mentem éretségizni.Én azt tanácsolnám hogy éretségizz le.
2015. máj. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

11. es = 17 év kb .

"Sajnos abba kellett hagynom a 11. tanévemet januárban sok betegség miatt".

Ezek szerint van 8 általánosod . A mai világban ezzel ki törölheted . Olyan munkákhoz jutsz, juthatsz csak és kizárólag ami mélyen a minimálbér alatt fizet, 100-105 ezer bruttók, aminek a nettója kb. 60 ezer . Mire mész ezzel ? hideg vízre sem elég . Én a helyedben tanulnék és szülői segítséget kérnék, mert különben "el fogsz veszni" .

2015. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!