Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tovább tanuljak vagy dolgozzak...

Tovább tanuljak vagy dolgozzak? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne, hogy most nagy döntés előtt állok, mivel azon gondolkozok hogy most tovább tanuljak-e érettségi után vagy menjek ki az USAba dolgozni ? Igazából fotográfusnak tanulnék itthon, de ha tudnék kint is. Az érettségim egy informatikus szakmával is jár, szóval nem tudom.

Szerintetek melyik lenne a jobb ? Esetleg az USAban egyetem ?



2013. márc. 22. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát szépen hangzik ez, de tudod is, hogy hogy működnek ott a dolgok?

Az állami egyetemek nem érnek sokat. A fizetősök meg megfizethetetlenek egy átlag embernek. Persze ha a te anyagi körülményed engedi, akkor hajrá.

Most érettségizel? Jelentkeztél valahova itthon?

2013. márc. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az az izgazság, hogy van még 2 évem :)

De én szeretek előre tervezni és ez olyan dolog amit már most el kell döntenem, itthon a momére szeretnék. A külföldi egyetemmek nem vagyok tisztában, annyit tudok hogy itthon van ez a McDaniel, de nekem minden vágyam hogy kint tanuljak és utána dolgozzak.

2013. márc. 22. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem rossz... :) Itthon is tanulhatsz, aztán már a diplomával mehetnél ki, vagy ott is megszerezheted... itthon talán olcsóbb lenne a tanulás... nem tudom :/ De az 1. hozzászóló miatt inkább arra hajlok, hogy itthon tanulj! :)
2013. márc. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. márc. 23. 08:11
 5/5 anonim ***** válasza:
menj ki külföldre, szerezz külföldön tapasztalatot... nekem 3 szakmám van, két OKJ egy diploma, és most tervezem a külföldi tanulást, mert nem megyek velük semmire!! és bánom már, hogy ennyi iskolám van, ahelyett, hogy pár éve kimentem volna külföldre.. esetleg ne egyből egyetembe gondolkodj kint, hanem valami olcsóbb továbbképzésen, ha kint élsz tudsz rá félretenni, jövőre én is ezt fogom csinálni..
2013. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!