Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki tud nekem mesélni...

Valaki tud nekem mesélni arról, hogy mi a menete ha ki Angliába, Németországba egyszóval külföldre akar költözni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert anyukám már vagy más fél évet ezt hajtogatja és én igazából támogatom az ötletet,de szeretnék róla többet megtudni.

2015. máj. 17. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is megtanulod a nyelvet, legalább alapfokon.


Aztán beülsz az autóba és irány nyugat.


Albérlet- és munkakeresés, és boldogan éltek, míg meg nem haltok.


De komolyan: van ismerős, van nyelvtudás, van szakma, van elég pénz? Albérlet, kaució, étel, közlekedés nincs ingyen.

2015. máj. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én úti célom Németország ezért arról írok. Kell nyelvtudás,kezdőtőke és egy jó szakma sem árt.

Érdemes előbb szobát bérelni mert kint drága az albérlet és a kaució is. Be kell jelentkezned (általában a városházán) a lakcímre, bankszámlát kell nyitnod és kereshetsz munkát/közvetítő céget.

Később bérelhetsz lakást/házat de a kezdeti költségek elég magasak. Amit csak a házért fizetsz bérleti díjat a tulajdonosnak az a Kaltmiete, ennek két-háromszorosa a kaució. Erre jöhet a közvetítői költség (provízió) ami a KM 2,38 szorosa, ezt a bérlő fizeti ha van, bár most volt törvényjavaslat hogy az fizesse aki kiadja úgyhogy ez addig változhat is. Ezt 600 €-val számolva is a kezdő költség 1. hónap bérleti dij, 3 havi kaució= 2400€ és általában bútorozatlan. A lakásbérleti díjak eléggé változóak, nagyvárosokban elég drága de ahogy távolodsz olcsóbbak is vannak.

Egyébként melyik nyelvet beszéled (jobban) és milyen szakmád van?

2015. máj. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
jobban jársz azzal a vezioval ha elöszőr keresel munkát és a munkához albérletet általában a fönők is tud segiteni albérletet keresni.
2015. jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!