Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy Szlovákia elleni háborúban?

Davide01 kérdése:

Egy Szlovákia elleni háborúban?

Figyelt kérdés
Egy Szlovákia elleni háborúban szerintetek melyik fél nyerne a Szlovákok vagy a Magyarok, mert szerintem Magyarország a hadsereg mérete miatt a válaszokat előre is köszi:)

2015. máj. 21. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Te hány éves vagy hogy ekkora ökörséget kérdezel?Sejtem utána se néztél semminek.Egy komolyabb, pár száz fős szabadcsapat is lenyomná Magyarországot, milyen hadseregről beszélsz?
2015. máj. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2015. máj. 22. 01:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1, Nem akar háborúzni se a Magyarok se a Szlovákok, kb ugyan akkora a hedsereg mind a két félnek.

2, NATO tagok vagyunk tehát kizárt bármi ilyen.

3, Ha tudnád hány ember él az országban akiknek származása "tótok" (Szlovákok akik idetelepültek az 1900-as évek elején főleg Békéscsaba - Szarvas környékére) akkor rájönnél nincs ennek értelme. Akik meg ott élnek és Magyarok ők sem háborúznának a "függetlnségükért".

Amúgy nem "szeretjük egymást" a Szlovákokkal. Főleg ők az 1968-as esemény miatt sem mikor bevonultunk Csehszlovákiába, mi meg őket a Trianon végkifejlete miatt.

2015. máj. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nem mondtam hogy háborút tervezek indítani csak kiváncsi voltam :D
2015. máj. 22. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Nincs mit :)

Annyit még érdemes tudnod, hogy nagy eséllyel senki ellen nem nyernénk háborút, mert teljesen szétverték ezt is, mint minden mást.Eladtak mindent, pár szaros repülőgépünk van, meg talán néhány ezer kalasnyikov, meg pár száz tapasztalt, Afganisztánt is megjárt katonánk van, aki bevethető lenne.A többi csak nagy halom sz*r, nem "hadsereg".Meg lehet nézni Ukrajnában mi van, sok embert elhurcolnak golyófogónak, nem kérdezték meg hogy ő akar-e menni.

2015. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Abban igaza volt az elsőnek hogy különösebben nem vagyok tájékozott a témában csak utána olvasgattam és amit olvastam meg láttam elég bíztatónak tünt azt hittem legalább középszinten vagyunk :D
2015. máj. 22. 23:59
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Azért ennyire ne legyünk pesszimisták. A világon szinte minden ország a szomszédok ellen fegyverkezik, nincs ez másképp Magyarországgal is. Tehát egy nagyhatalommal nem tudná felvenni a versenyt a honvédség, de arra megfelelő, hogy a szomszédaink elleni védekező háborúban megtudja védeni az országot.


Na de, hogy a kérdésre is válaszoljak. Tegyük fel, hogy nem szól bele senki, nincs NATO, EU meg hasonlók. Ebben az esetben, egy az egy elleni küzdelemben Magyarország nyerne. De persze ez sok mindenen múlik: vezérkar, terepviszonyok, időjárás, mozgósítható lakosság, gazdasági teljesítmény, stb.

2015. máj. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Magyarországnak nincs "teljes értékű" hadserege. Teljesen más elven épül fel a védelem.


Magyarország tagja a NATO-nak, ahol részfeladatokat vállal. Ha az országot külső támadás éri, akkor a szövetségeseinknek _kötelességük_ a védelmünkre kelni. És fordítva, ha nem minket, hanem valamelyik szövetségesünket támadják meg, akkor a mi kötelességünk is az ő védelmükre kelni. Akkor is, ha azok a szlovákok :)


A dolognak pont az a logikája, hogy ilyen kis országok egyébként is képtelenek volnának önállóan olyan hadsereget fenntartani, amivel hatékonyan fel tudnánk tartóztatni egy külső támadást. Együtt, viszont képesek lehetünk rá.

2015. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!