Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segitseg! Utcan akartunk inni...

Segitseg! Utcan akartunk inni de nem ittunk. Ebbol lehet valami?

Figyelt kérdés
SEGÍTSÉG! Az a helyzet hogy az utcan akartunk inni (15 evesek vagyunk) ulunk a padon tolunk oldalra kb 20meterre jon 6 rendor en pont nyitom ki a pezsgot a tobbiek pedig ontik ossze a boroskolat. Meglattuk a rendoroket es elfuttottunk, de nem szolitottak fel tehat miert ne futhatnank nem? Korbementek es elkaptak felvettek az adataimat nem mellesleg letegeztek (ez szemelyisegi jogokat sert nem. ). Kerdeztek hogy honnan van a pia azt mondtam hogy otthonrol hoztam. Megkerdeztek hogy adtak-e vagy elloptad azt mondtam hogy elhoztam. Azt mondtak hogy feljelentik edesanyamat. Azt tudom hogy en nem irtam ala semmit. Lehet belole valami?

2015. máj. 25. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Lehet, igen. Valószínűleg meg fogják vizsgálni a gyámügyisekkel, hogy milyen környezetben éltek, a szülők milyen körülményeket tudnak teremteni, s hogyan lehet, hogy italhoz juttok, s csavarogtok.

Ennek eredményeként többféle dolog történhet. Pénzbüntetés, megrovás, intézeti elhelyezés vagy gyám kijelölése.

2015. máj. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Megérdemelnéd,ha 15 évesen ennyi eszed van és ott tartasz,hogy az a menő,ha az utcán vagy bárhol is inni akarsz.Jó kis életcél alkesznak lenni gyerekként. Amúgy meg 15 évesen csak egy kis taknyos kölyök vagy,miért kellene magázniuk?Ki vagy te? Anyád is megérdemelné,ha jeleznék neki,hogy milyen egy hulladékot nevelt eddig,hátha még időben észbekap,lekever egyet,te pedig nem siklasz félre.
2015. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ne az legyen a problémád hogy letegez, ez amúgy sem jog kategória :D

HA kérdezik akkor azt kell mondani hogy elloptad otthonról és nem adták, mert kiskorú veszélyeztetése kategória is lehet. Valószínű hogy csak egy gyámügyes megy ki és járni kell néha beszélgetés félére


#2: Gondolom te 18 éves korodig nem is láttál alkoholt és este 10-re ágyba voltál

2015. máj. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oké, hogy én "elkövettem" szabálysértést/bűntettet ,de a rendőrök nem? Hiszen nem szólítottak fel, és nem fogyasztottam alkoholt tehát ezt a helyi rendeletet nem szegtem meg. De a rendőr azt mondta hogy, ha elfutok előállítanak és elvisznek,de nem szólítottak fel tehát ő mond hülyeséget. Különben is mások az utcán füveznek drogoznak minket meg ezért akarnak megbüntetni?
2015. máj. 25. 10:44
 5/14 anonim ***** válasza:

A rendőrök a munkájukat végezték. Gyerekeket a felnőttek tegezni szoktak. Ez nem csendőrpertu. Nem szólítottak fel. Ha elfuttok, akkor mit kellett volna tenniük? Talán még figyelmeztető lövést is le kellett volna adnia.

A rendőrnek az (el)futás mindig gyanúsnak kell lennie. Lehet, ha nem teszitek, akkor is kifaggat, de nem intézkedik. Vagy csak figyelmeztet.

Hogy másokat miért nem fülelnek le, mi nem tudhatjuk.

2015. máj. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Nyugi, nem lesz belőle semmi. Egy ilyen ügy ugyanannyi papírmunkával járna, mint egy komolyabb bűntény, és egyszerűen nem éri meg a ráfordított munkát/időt.
2015. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam,hogy amikor látták, hogy felállunk akkor kellett volna felszólítaniuk. Ja és még eszembe jutott nem tudom, hogy kell-e, nem igazolták magukat.
2015. máj. 25. 13:38
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha felvették az adataitokat, akkor esélyes, hogy erről jelentés született. Ha meg van jelentés, akkor ez már ügy. Száma van, ami egy előadóhoz kerül, aki kivizsgálja az ügyet. A gyámügy valószínűleg be lesz vonva. (Az állami gondozás az hülyeség.)

Nem lehetett volna megkérdezni a rendőröket, hogy erről írnak-e majd jelentést?

Ott írtak le bármit is egy jegyzettömbbe?

2015. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Állami gondozás nem hülyeség. Miért gondolod annak? Nyilván nem ezért az eset miatt, de ha a környezettanulmány eredménye az, hogy a szülők nem megfelelően gondoskodnak a gyermekről, nem alkalmasak a nevelésre - akár önhibájukból, akár külső körülmények hatására - akkor felmerülhet gyám vagy nevelőintézet. A skála két végét írtam. A semmi következmény az egyik széle, az intézet a másik.
2015. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen leírták a személyimről amit tudtak meg lakcímet. Meg még az egyik rendőr felhívott valakit, de nem hallottam hogy mit beszélhettek.
2015. máj. 26. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!