Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért leszek újra tetves?

Miért leszek újra tetves?

Figyelt kérdés
Már láttam a hajamon serkéket. Ezért mindig megmostam a hajam tetű írót szerrel. És eltelik pár nap és újra serkéket találtam. Nem tudom mit csináljak. Hetene 2-szer mosok hajat.

2015. máj. 26. 16:06
 1/4 2xSü ***** válasza:
A tetűt nem likvidálja a hajmosás. Akár moshatsz naponta is hajat, attól nem lesz jobb. A tetűirtó szernek meg gondolom van egy alkalmazási módja, hogy mennyi ideig, naponta hányszor, milyen előírásokkal kell használni.
2015. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem elég magadon irtani, valszinleg ruhákat, ágyneműket, többi családtagot is irtózni kell.
2015. máj. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nem elég magadon irtani, valszinleg ruhákat, ágyneműket, többi családtagot is irtózni kell."


Meg ugy valoszinuleg az egesz lakast, en egesz eletemben soha nem voltam tetves es nem is ismertem senkit aki az volt, tehat valoszinuleg ott a korulmenyekkel nincs minden rendben. A tisztasag nem penz kerdese.

2015. máj. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Tényleg fontos lenne, hogy az előírás szerint használd a tetűirtószert, valamint a sűrűfésűvel addig húzkáld át a hajad, amíg valamennyi elpusztult - vagy annak látszó serkét el nem távolítod.


Ha rendszeresen ugyanazzal az irtószerrel kezeled a fejed, előfordulhat rezisztencia az adott szerre (főleg, ha az elmondásod szerinti rendszerességgel újrafertőződsz, úgyhogy lehet, hogy érdemes lenne másikat is kipróbálnod.

Ne moss utána azonnal hajat, mert megszűnik a szer hatása.


Mindenképpen fertőtleníts törölközőt, ágyneműt, ruhát, fésűt illetve mindent, amivel közvetítődhet.


Valamint érdemes lenne kideríteni, kitől kapod, esetleg kinek adhattad át, mert azokat is kezelni kellene a ping-pong hatás megszüntetéséhez.


Fura dolog, mert a védőnő szerint a gyakran mosott hajban gyakrabban talál tetűt iskolásoknál, mint az elhanyagoltakéban - függetlenül attól, hogy általában az ápolatlansághoz kötjük a tetű megtelepedését.


/Nem feltétlenül jelez általános elhanyagolt környezetet a tetű megjelenése (legalábbis szeretném magam nem ápolatlannak tartani). 24 éves koromig sosem láttam tetűt, aztán elkezdtem óvodában dolgozni, és naivan megengedtem a kislányoknak, hogy rajtam játsszanak fodrászost. Nnna, azóta rutinosan hárítom el a jelentkezőket. :) /

2015. máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!