Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaphatok egyest azért mert...

Kaphatok egyest azért mert nem voltam bent iskolában?

Figyelt kérdés
Tanítás közben elmentem orvoshoz mert rosszul lettem, (hánytam stb.) erre a tanár adott igazolatlan mellé (ez oké) egy 1-est is mert az nap íratott dolgozatot is, a kérdésem az ha nincs bent a gyerek órán, adhat egyest? a dolog jogi oldalára vagyok kíváncsi, hogy ezt jogosan tette-e mert szerintem egyáltalán nem (nem lógni akartam) illetve ha ezt nem jogosan tette akkor kinek tudok szólni? Osztályfőnökkel azt mondja beszéljem meg a tanárral, de azzal nem lehet beszélni mert csak az igaz amit ő mond! Nagyon nem kéne az az egyes pláne, év végére.

2015. máj. 29. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszélj a szüleiddel akik majd beszélnek a tanárral. Ha dogáról mentél el akkor lehet jogos, de legegyszerűbb az lenne, ha a javítókkal megírnád te is
2015. máj. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az ombudsman szerint jogtalan, hisz jegyet csak a teljesítményedre adhat a tanár, tehát ha nem vagy jelen, nem tudsz teljesíteni, így nem is osztályozhat!
2015. máj. 29. 08:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De ha bent voltál az óra első felén akkor adhat egyest órai munkára
2015. máj. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kvadrát válasza:

Ez a gond manapság. A gyerekek ma az ombudsmanra hivatkoznak és a jogaikat emlegetik. Cimbora, te iskolás vagy, és az iskola diktálja a szabályokat, amíg azok a kereteken belül maradnak. Azt, hogy egy tanár helyesen járt-e el, azt nem az ombudsmannak meg az ügyvédeddel kell megbeszélni, hanem a 1) tanárral, 2) osztályfőnökkel, és ha nemcsak nem neked adnak igazat, hanem szerinted valami nem stimmel, a tényleg jogos igazadat nem is merik el, akkor 3) az igazgatóval.


De mindenekelőtt azzal a tanárral keress egy szabad néhány percet, akitől hiányoztál. Ne hőbörögj, ne hivatkozz a jogaidra, ne fenyegesd az apád barátaival vagy alkotmánybírósági normakontrollal és az EU mindenjogi bizotságaival, hanem egyszerűen kérd meg, hogy legyen belátó. Ha eddig nem voltál egy link, erőszakos, iskolakerülő gyerek, akkor az is lesz. Kiderülhet még, hogy ezt az egyest figyelmeztetésül adta, és az osztályozó konferencián, ahol a tanárok döntenek, mindent megbeszélve, végül nem is dobja be a mérleg serpenyőjébe.


Mutatkozz jóindulatúnak és belátónak. Egyébként pedig igazad van, az elmulasztott dolgozat pótlására – ha arra található lehetőség –, illik lehetőséget kínálnia. Neked meg illik majd szépen felkészülni rá, így lesz a játék teljesen sportszerű.

2015. máj. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen NEM adhat.

(Tanár vagyok magam is.)

Igazolt távollétre meg pláne nem.

De még igazolatlanra sem, mert az fegyelmi ügy, nem tanulmányi.

Sajnos ezt sok kolléga keveri még mindig.

2015. máj. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy ha kimész egészségügyi okokból, akkor eleve nem adhat hiányzást, hanem jelölnie kell, mikor mentél ki és milyen okból. Az igazolatlan óra akkor lesz belőle, ha teljes óráról hiányoztál és nem tudod alátámasztani a hiányzásod jogosságát. Ez jelen esetben nem teljesül, tehát az igazolatlan óra beírása teljesen jogtalan volt.

A másik dolog, hogy ha nem voltál jelen, akkor nem volt teljesítményed, amit értékelhetne. Ebben az esetben nem csak jogtalanul, de paraszt módon is járt el az illető. A dolgozat pótlására pedig igény esetén lehetőséget kell biztosítania.

Próbálj meg a tanárral beszélni, normális, emberi hangon. Ha kell, megkérheted a szüleidet, illetve az osztályfőnöködet vagy az igazgatóhelyettest is, hogy vegyenek részt a megbeszélésen.

2015. máj. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!