Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskolában való piromániázásért...

Iskolában való piromániázásért milyen büntetést kaphatok? Esetleg kirúghatnak?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, ha iskolában petárdázok, vagy sikolyt lövök amit észre vesz egy tanár, akkor milyen büntetésre számíthatok? Esetleg kirúghatnak az iskolából? (nagykorú középiskolás vagyok)

2015. jan. 8. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég bénán csinálod, akkor még börtönbe is küldhetnek, ne aggódj…
2015. jan. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gabooorka ***** válasza:
100%
Simán kirúghatnak, veszélyeztetted diáktársaid testi épségét, kárt tehetsz az iskola épületében, valamint törvény is tiltja a pertárdázást. Ha gyengébb minőségű iskolába jársz megúszod egy igazgatóival, meg értesítik a szüleid. Viszont én azt mondom, hogy találjatok vmi más enyhébb hülyeséget, és petárdázni máshol se próbáld!
2015. jan. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eleve az tűnik ellentmondásnak, hogy egy olyan dolgot akarsz csinálni aminek a célja a figyelemfelhívás, de mégis félsz a következményektől. Ha már petárdázni akarsz az iskolában, akkor állj ki a tanárnéni elé, hogy lássa, te voltál az a faszagyerek. No nem mintha egy 100-110 db pirotechnikai eszköz használatát nehéz lenne észrevenni...
2015. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha nem petárdázok hanem kissebb méretű gyengébb 2.kategóriás kis durrogó terméket használok fel?
2015. jan. 8. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de egyébként mennyire van nagyon hülye?
2015. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
vagy*
2015. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyes-kettes kategóriájú pirotechnikai eszközöket 16 életévét betöltött személy egész évben engedély nélkül megvásárolhatod és magánterületen a terület tulajdonosának engedélyével egész évbe fel is használhatod. Közterületen csak december. 31. 18:00-tól január. 1. 06:00-ig használhatod fel. Magyarul nem használhatsz tűzijátékot az iskolában hacsak az igazgató valamilyen különleges esemény miatt tűzijátékot nem szerveztet, de ez nagyon ritka, még nem is hallottam ilyenről, de szerintem ha csináltatna se veled csináltatná. Petárdát meg felejtsd el az mindig illegális, és 100 vagy 150 ezer forintos bírságot kaphatsz. Nálunk volt olyan aki petárdázott, ki is rúgták.
2015. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!