Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy vendéglátóhelyen...

Ha egy vendéglátóhelyen eltörök egy poharat, tányért stb. azt ki kell fizetnem?

Figyelt kérdés
köszi
2015. jún. 1. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy kell. Majd a cég vesz másikat.


Tulajdonképpen az ételt sem kell kifizetned, amit elfogyasztasz, csak ha épp úgy tartja kedved.

2015. jún. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi az kedves stílust, szóval, ha véletlen leverek egy poharat, tényleg ki kell fizetni?
2015. jún. 1. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért, mit gondoltál? Ingyen van?


Gondolkozz csak: egy pohár ingyen van. És ha kettőt versz le véletlen? Vagy hatot? Vagy hatszáat? Az is ingyen van?


Más kérdés: bemész a közértbe és véletlen megeszel egy csokit: ingyen van?


Bemész a benzinkútra és véletlen kilocsolsz három liter benzint a földre. Ingyen van?


Bemész az ékszerészhez és véletlen összetörsz egy drága karórát: ingyen van?

2015. jún. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, hol hogyan rendezik, de én törtem el véletlenül teázóban csészét, és nem fizettették ki velem.


Ha nyilvánvalóan véletlenül törsz valamit, nem tartom valószínűnek, hogy kifizettetnék. Ha egy étkezés alatt 4-5 poharat tör egy asztaltársaság, az már nem véletlen, de nem ez az általános azt hiszem. :)

2015. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!