Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy jó fizikás tudna segíteni?...

Egy jó fizikás tudna segíteni? Ez az utolsó reményem!

Figyelt kérdés

Olyan aki tud úgy magyarázni mintha egy értelmileg sérültel akarná megértetni, mert kezdem annak érezni magam!


Akárhogy próbálom, nem tudom megérteni ezt a sz*rt, csak bőgök.


Valaki írjon privátba. :'( Életmentő lenne.



2015. jún. 1. 18:10
 1/9 A kérdező kommentje:

Kiírom ide inkább:

Szóval hőtan 10.o


Egy feladat példaként: A desztillálóberendezésbe 3kg 100°C-os vízgőzt vezetünk. A desztillált víz hőmérséklete 35°C. Hány kg 15°C-os hűtővízet használtunk fel, ha 35°C-ra melegedett fel?



Már a feladat lejegyzése is gondot okoz.

M=3kg

T=100°C

T=35°C

T=15°C

T=35°C

----

M=?



1. Azt se tudom hogyan döntsem el, hogy c x m x delta t-vel vagy Lo/Lp/Lf x m-el számoljak, vagy mindkettővel és ha igen, milyen sorrendben.


2. Ott van az a 4 T=... (=°C) (ami lehet hogy rossz, és akkor ezt ne vegye senki figyelembe): Pl az M(gramm)-nél és a V(liter)-nél tudok átváltani így kijöhet, hogy pont olyan betűk lesznek melyek beleillik a képletbe, úgy hogy tudok számolni, még ha nem is jó.


3.Ha véletlenül sikerülne, ahogy behelyettesítettem a képletet számokkal, elvégzem amit kell, utána nem tudom mit mivel osszak, kivonjak, szorozzak, mert nem írtuk le.


Csak ennyi, amit ÉPP EBBEN a feladatban nem értek.

2015. jún. 1. 18:40
 2/9 anonim válasza:

Szia!:) szerintem írd át a sulis cuccokhoz, mivel itt (ahogyan elnézem, csak én válaszolgatok xd) senki nem segít o.O

Segítenék, de még ott nem tartunk:/

2015. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A góz lecsapódik, maj lehűl. A felszabaduló hőt a hútővíz feveszi:


Qfel = Qle:


c(víz)*m(hűtő)*20C = Lf*m(gőz) + c(víz)*m(gőz)*65C


m= (Lf*mgőz + cviz*mgőz*65)/(cviz*20)

2015. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsi de nem tudnád egy kicsit szájbarágósabban? NEm tehetek róla..
2015. jún. 1. 19:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor mondd el, hogy mit nem értettél meg belőle ?
2015. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A c x m után miért 20C és 65C van írva? nincs olyan adat


neked hogy lenne ez lejegyezve?

2015. jún. 1. 20:02
 7/9 anonim ***** válasza:

A közös hőmérséklet 35 fok lesz, ennyire fog felmelegedni a hűtőviz és ennyire fog lehúlni a gőz.

20=deltaT (15 fokról melegszik a hútóviz 35-re)

65=deltaT (100 fokról lehúl 35-re a gőz)

2015. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Erre magamtól sehogy se jöttem volna rá, ez itt a probléma.
2015. jún. 1. 20:17
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Arra nem jöttél volna rá, hogy a hőmérséklet változik? Amúgy érdemes indexelni a mennyiségeket, kevésbé fogsz összezavarodni. Másrészt próbáld elképzelni, mi történik, sokat segít.
2015. jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!