Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Találtam egy iPod-ot. Kié?

Curiousgeorge09 kérdése:

Találtam egy iPod-ot. Kié?

Figyelt kérdés
A minap találtam a ligetben egy iPod-ot, és szeretném visszajuttatni a tulajának. Eléggé meggyötört állapotban van, de működőképes. A tulajt valószínűleg Mártonnak hívják. Ha tudtok a dologról valamit, szóljatok! Köszi! Szép napot mindenkinek!

2015. jún. 4. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha felhívsz valakit a telefonkönyvből, mert itt biztos, hogy nem fogja keresni..
2015. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2xSü ***** válasza:
#1: Nem iPad, hanem iPod. Gondolom nehéz lesz megtalálni a tulajdonosát saját erőből. A törvény előírása szerint ugye talált tárgy, tehát a helyi jegyzőnél kell leadni. Ott jelezheted, hogy igényt tartasz a cuccra, ekkor ha egy adott ideig nem keresi senki, úgy a tulajdonoddá válik. Ez elvileg a normális eljárás. Illetve kérdés, hogy hol találtad. Mondjuk ha buszon, vonaton, akkor célszerű a közlekedési vállalat információjánál érdeklődni, hogy mi a teendő.
2015. jún. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hivatalos Apple kereskedésbe vidd vissza (pl iStyle) ott talán tudnak segíteni.
2015. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1: Sajnos nem telefonról van szó, hanem zenejátszóról :)


#2: Köszi a tippeket! A jegyzőt és a normális eljárást kihagynám... Igényt nem tartok rá, ezért keresem a gazdáját. Egyébként szimplán a fűben hevert, ami szintén megnehezíti a dolgot. A szomszédom pillanatok alatt megtalált benne egy e-mail címet, amivel regisztrálva van (ebből is gyanakodtam a Márton névre), de ez egy nem működő cím, szóval ez is zsákutca... Ezért nem volt jobb ötletem, mint ide kiírni. A Facebook gondolom jobb megoldás lett volna persze, de nem vagyok semmilyen közösségi háló tagja.


#3: Neked is köszönöm, valószínűleg ez lesz a megoldás (mihelyt időt tudok rá szakítani). Külföldi fórumokban is azt írják, hogy szaküzletben a "nem-tudom-milyen szám" alapján gyorsan kapcsolatba tudnak lépni a tulajjal.


Még egyszer köszi mindenkinek!

Szép napot!

2015. jún. 5. 05:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!