Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi ez a telefon szám? +36 1...

Mi ez a telefon szám? +36 1 510 0976

Figyelt kérdés
Már több napja hív, de ilyeneket nem veszek fel mert lehet hogy külföldi vagy bármi.

2015. jún. 5. 12:25
 1/10 anonim válasza:
100%
Ha 1- essel kezdődik, akkor pesti vonalas.
2015. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
+361 - Budapest. Ha sosem veszed fel, sose hagyjak abba. Valoszinuleg valami marketinges, el kell hajtani, hogy ne hivjon tobbet.
2015. jún. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%
És ha külföldi és felveszed, akkor mi történik? Behúz és porrá leszel? De ez egy egyszerű budapesti telefonszám.
2015. jún. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Ha beírod a gugliba, meglátod, hogy nem javalják felvenni.
2015. jún. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 2xSü ***** válasza:
93%

1. A telefonszámonál vannak kódok.


Pl. a 06 azt jelentik, hogy távolsági hívás következik, ahol először a körzetszám, majd a telefonszám következik.


A 00 jelenti, hogy nemzetközi hívás következik, ahol elsőnek az országhívó, majd azon belül a körzetszám, majd a telefonszám következik.


A 00-t lehet + jellel is rövidíteni.


Ergo a telefonszám nemzetközi formátuma:

+(országhívó) (körzetszám) (körzeten belüli szám)


Magyarország előhívója 36, tehát a +36 azt jelent, hogy magyar számról van szó.


Az 1 a Magyarországon belüli körzetszám, ami alapján a szám budapesti.


- - -


2. Hívás fogadásért semmilyen formában nem kell fizetned. Gondolj bele, sok helyen fax, vagy üzenetrögzítő fogadja a hívásokat. Hívás fogadásért egyetlen esetben fizetsz, ha történetesen külföldön tartózkodol. Mivel ugye a hívó nem feltétlenül tudja, hogy te külföldön tartózkodol, ezért ő azt a díjat fizeti, amit amúgy fizetne, ha itthon lennél. A roaming díját ebben az esetben te állod.


Viszont ha itthon vagy, akkor semmilyen formában nem fizetsz hívás fogadásért. Akik valamiféle lehúzás okán hívnak, azok arra apellálnak, hogy esetleg visszahívod a számot. Na, ha emelt díjas a szám, akkor arra már rá lehet fizetni.


3. Nem tudhatod, hogy az adott számon ki keres. Lehet egy ismerősöd, akinek megváltozott a száma, vagy olyan helyzetbe került, hogy nem tud a saját telefonjáról hívni, kölcsönkéri egy ismerősétől, vagy egy telefonfülkéből telefonál. De lehet valamiféle hivatalos megkeresés, hívhat a bankod, valamilyen hatóság, stb… A munkáddal kapcsolatban is kereshetnek, egy ismerősöd is megadhatta másnak a számod.


4. Persze lehet valamiféle reklám, telemarketing. De semmi gond. Én szándékosan felveszem ezeket a telefonokat, sőt ha van lehetőségem rá, türelmesen végig is hallgatom. Azért, mert ez nekik kerül pénzbe. Ha nem venném fel, vagy 2 másodperc után letenném, akkor ők is olcsóbban megúsznák. Akkor ha már zaklattak a reklámmal, fizessék is meg az árát. :-P

2015. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Engem is ugyan ez a szám hivogat :o
2016. márc. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
pacsi,engem is
2016. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De durva engem is mar harom napja hivogat de felveszem es nema csond aztan leteszi
2016. nov. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Gondolom a válaszadok mind 20sok.:)A telenortól jön a hívás,tarifacsomag váltás ajánlanak.
2017. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
igen, telenoros vagyok,végül sikerült beszélnem a csajjal. :D "nem,nem kérek más tarifacsomagot, igen,meg vagyok elégedve a szolgáltatásukkal.."
2017. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!