Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A dohányboltban kérnek személy...

A dohányboltban kérnek személyit a külföldiektől? :D

Figyelt kérdés
Bár már elmúltam 18, azért kipróbálnám hogy mit reagálnak arra ha Angolul vagy más nyálven szólal meg egy látszólag fiatalkorú személy. Szerintetek ?:D
2015. jún. 5. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilván kérnek.
2015. jún. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk inkább azoknak az eladóknak a reakciójára lennék kíváncsi akik nem beszélnek más nyelven csak a Magyar. Lehet 2 perc társalgás után azt mondanák,hogy tessék itt van csak menj már ki :D
2015. jún. 5. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Neked mi lenne nyelved anya? Mert ezen a magyar oldalon nem magyarul írsz.

Elvileg senkitől sem kérhetnek, nincs rá jogosítványuk. Elég lenne annyit mondaniuk, hogy megítélésem szerint ön még fiatalkorú. Az adás-vétel két fél egybehangzó akaratán múlik. Ha nem akar eladni "gyanús személynek", akkor nem ad el.

Az, hogy kéri a személyit - szabálytalanul - a kellemetlen viták elkerülésére jó.


Én nem beszélek semmilyen nyelven, de ha mondjuk papíren bite, paszpórt plíz vagy hasonlóval fogadnak, azért sejtem, hogy nem Victor Hugo fiatalkori műveiről érdeklődnek.

2015. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az, hogy kéri a személyit - szabálytalanul "


Mi benne a szabálytalan? Az kéri el tőled, aki csak akarja. Az nem mindegy, hogy kinek vagy köteles bemutatni.


Amúgy az eredeti kérdésre meg az a válasz, hogy "Passzport, bitte!"

2015. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!