Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lenne a megfelelő nekem?

Mi lenne a megfelelő nekem?

Figyelt kérdés
Jó estét! Én már kiskorom óta szerettem volna orvos lenni mivel mióta megszülettem a kórházat járom és valahogy innen ered a gyerekorvosi pálya.Azonban most 11.év vége van és nem tudom mit tegyek.Sajnos nem az erősségem a kémia úgy hogy most év végén leadom a kémia fakultációt és marad a biosz.Szeretem a kisbabákat, és elég beszédes vagyok de nem magamutogató.Anyukám szerint nekem a magyar az erősségem.5 tantárgynak mindenképpen a bioszt választom, de nem tudom így sem hogy mit tegyek. Mi legyen emelt szintű mi lenne való hozzám a tesztet is kitöltöttem a 3 részeset és azt írja nem tudja eldönteni a program mi illik hozzám.Teljesen kétségbe vagyok esve.Mindenkinek megmondom hova mehetne körülbelül de a magamét azt nem.Kérem segítsen

2015. jún. 5. 19:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt sajnos nem fogom tudni, mi lenne neked való, de leírok néhány hivatást, ahol segíthetsz, és gyerekekkel is foglalkozhatsz, hátha találsz köztük olyant, ami felkelti az érdeklődésed:


bölcsődei gondozó (ha már egészen kicsikről van szó), óvónő, gyógypedagógus (tanulásban akadályozottak tanára, értelmileg akadályozottak tanára, logopédus, szomatopedagógus, tiflo- és szurdopedagógus - ezekkel a szakokkal korai fejlesztőbe is mehetsz, ahol egészen kicsi - 0-3éves- gyerekeknek segíthetsz), konduktor, csecsemőápoló, gyógytornász - majd Dévény terapeuta, gyermekpszichológus.

Ezekhez viszonylag kevésbé kell a kémia, biosz az viszont igen. Gyógypedagógián, gyógytornász és konduktor szakon anatómia is lesz, de az megtanulható - csak fenék kell hozzá, meg elszántság. A magyaros erősség mindegyikhez jól jön - bár a gyógytornásznál vagy a csecsemőápolónál kevésbé kerül előtérbe.


Hirtelen ezek jutottak eszembe, de lehet, hogy lesz, aki még másokat is mond.

2015. jún. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!