Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Iskolai feladat: Milyen...

Iskolai feladat: Milyen sztereotípiákkal találkozunk a tévében és milyen félreértésekhez vezet?

Figyelt kérdés
Nem igazán szoktam tévét nézni, holnapra kéne, nem azt akarom h helyettem csináljátok meg, csak nem tudom hogy elkezdeni.

2015. jún. 7. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Pl. amerikai filmekben, a feketék szinte mindig bűnöző szerepben vannak. Vagy ha nem bűnözők, akkor is kulturálatlan, műveletlen, gettótöltelékek.

Aztán párkapcsolatokról szóló filmekben előkerülnek az örök sztereotípiák mindkét nemről:

A nő gold digger, a férjét lesz*rja, csak a gyerek érdekli, hisztis, vezetni nem tud, stb.

A férfi lusta, bunkó, a házasságot sz*rnak gondolja, stb.

2015. jún. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

- A főgonoszok szinte kivétel nélkül feketét hordanak. --> Mindenki szar ember és veszélyes, aki fekete ruhában jár. Személyes tapasztalat, hogy 3x annyit kell küzdenie egy ilyen embernek, hogy elhiggyék róla, hogy normális ember, mint aki színeket hord.

- A nőknek a rosszfiúk kellenek - kell ezt magyarázni? :D

- A hülye szőkék.

- A lányok csak a külsejükkel vannak elfoglalva.

- A homoszexuális férfiak nőiesek és kicsapongóak.


Állatos ér? :D

- Aranyhal a gömbakváriumban --> És akkor csodálkoznak, hogy megdöglik. (Halnak mindeképp szükséges fajának megfelelő élettér, élelem, esetenként társak, szűrés, nitrogénkörforgás. Az aranyhalak a röpke 15-20 vagy 30 centijükkel - fajtától függően - kifejezetten kényes halak).

- A magától okos kutya - Gondolkodás nélkül hazaviszi az ember, amit a filmben látott (dalmata, német juhász, jack russel terrier, skót juhász, border collie stb.) és csodálkozik, hogy "rossz" meg harap meg szétszed mindent. Bónusz pont, ha szaporítótól és beteg is lesz.

- Ha már kutyákról van szó: a dobermanok, pitek, bulldogok, rottweilerek meg a rájuk hasonlító ebek gonoszak. Az uszkárok elkényeztetett hercegnők és lányok. A keverékek többnyire okosak és hűségesek.


Egyébként a helyedben én most bekapcsolnám a TV-t és megnézném, hogy mi folyik belőle, biztos találsz fincsi dolgokat :D Kár, hogy ennyire kevés időt hagytál magadnak a feladatra, mert nagyon izgalmas dolgokat is ki lehetett volna hozni belőle: pl. nemi szerepek sztereotípiái, országok-kultúrák, iskolai klikkek, állatok stb.

2015. jún. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!