Igaz vagy Hamis?

Figyelt kérdés

a párolgás sebessége függ az anyagi minőségtől (szerintem I)

a folyadék hőmérséklete forrás közben nő (szerintem H)

az olvadáshő mértékegysége a C ( H )

lecsapódáskor a gőzből folyadék lesz ( I )

a 0 fokos jég sűrűsége nagyobb, mint a 0 fokos vízé ( ? )

az anyagok hőtágulása annál nagyobb, minél nagyobb a hőmérséklet változás ( ? )

a párolgás hőelvonással jár ( ? )

a fémek rossz hővezetők ( ? )

a gázok hőtágulása független az anyagi minőségtől ( ? )

a levegő hővezetéssel melegszik fel ( ? )

a folyadékoknál a hőáramlás oka a s sűrűségkülönbség (?)



2015. jún. 8. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:

5 h

6 i

7 i

8 h

9 h

10 ?

11 h

2015. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

10. A levego szerintem hoatadassal melegszik fel (a Nap felmelegiti a talajt, az meg a kozvetlenul felette levo levegot.. az a melegtol kitagul, felemelkedik, a helyere uj, meg hideg levego aramlik be (szel)).

Az elso resze (amikor felmelegiti a talaj a felette levo levegot) lehet hovezetes, utana ahhoz, hogy a folyamat folytonos legyen, kell a hoaramlas is.


9. Szerintem igaz, felteve, hogy idealis gazrol van szo, es azonos (molaris) mennyisegu gazokrol azonos nyomason.

p*V=N*R*T

[link]

Itt ha a p es N azonos, akkor V aranyos a T-vel.


11. Kitagul a felmelegitett folyadek (hotagulas), emiatt kisebb lesz a surusege, felemelkedik, ez a hoaramlas tipikus peldaja. ld. az abrat itt: [link]

2015. jún. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!