Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zene a haláltáborban?

Boribori159 kérdése:

Zene a haláltáborban?

Figyelt kérdés
Rövid időn belül két olyan filmet is láttam, ahol a náci haláltáborba érkező, vagy gázkamrákba menő foglyokat zene fogadja vagy kíséri (Szökés Sobiborból, A szürke zóna). Az elsőben hangosbemondóból játsszák, a másodikban a már ott levő foglyok zenélnek. Nyiszli Miklós emlékiratát ismerem, amely alapján utóbbi film készült, de nem emlékszem, hogy írt volna zenéről. Más visszaemlékezést nem olvastam. Ti tudtok olyan forrásról, ami ezt alátámasztja? Nagyon kíváncsi lennék, hogy honnan került ebbe a két filmbe ez a motívum. Esetleg tudtok más olyan haláltáboros filmről, ahol szintén szerepel?

2015. jún. 11. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Azok filmek. Az ilyemsire pont annyi forrás van mint a tízméteres felcsapó lángokra, vagy az emberbőr lámpaernyőre.
2015. jún. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kérem, csak olyanok írjanak, akik a feltett kérdésekre igennel tudnak válaszolni, és példákat hozni. Eddig-eddig-eddig vagyok a holokauszt hihetőségéről folytatott vitákkal, nem arra vonatkozott a kérdés, hogy hihető-e vagy sem, hanem hogy tud-e valaki ilyen visszaemlékezésről/filmről. Motívum forrása érdekel!!!!
2015. jún. 11. 22:46
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
2015. jún. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
NEM LÉTEZIK VISSZAEMLÉKEZÉS MERT AZ ÁLTALAD EMLÍTETT FILMES MOTÍVUM SOHA NEM TÖRTÉNT MEG.
2015. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
látom, hogy a kérdésed nagyon régi, de amikor jártam Auschwitzban, akkor az idegenvezetés során is említették, hogy zenéltek az emberek, míg várták a "sorukat"
2017. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!