Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az ultrahangos atkariasztók...

Az ultrahangos atkariasztók valóban müködnek? Aki próbálta mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
Alergiás vagyok az atkákra ezért gondoltamrá de nem tudom hogy valóban müködik -e vagy csak pénzkidobás lenne.

2015. jún. 14. 23:16
 1/1 anonim válasza:

Szia, nem akarok offolni, ezért nem írtam előbb, de gondoltam megjegyzek két dolgot, talán hasznát veszed.


1, Nekem voltak ultrahangos szúnyog, rovar, stb. riasztóim és egyik sem vált be. Ha az elv működik is, nagyon szűk tartományban és fajspecifikusan kell beállítani a szerkezeteket, ami sok kísérletezés eredménye. Ráadásul az olcsó analóg elektronika itt nem is válhat be, mert csak digitális hangkeltéssel lehet a környezeti paraméterektől függetlenül frekvenciastabil berendezést építeni. Olyannal nem találkoztam még, de könnyen lehet, hogy létezik.

De ha találsz is ilyet, figyelembe kell venned, hogy nem az élő aktára vagy allergiás, hanem az állatok ürülékére, valamint azok elhalt tetemeire. Jut eszembe, ha régebbi, poliuretánt tartalmazó matracod van, DOBD KI!


2, Én is nagyon szenvedtem az atka allergiától - többek között) közel 35 évig(!). Nem is vittek be katonának emiatt anno. Aztán más okból kifolyólag átálltam a Paleolit táplálkozásra több mint 3 éve és az allergiáim úgy ahogy voltak eltűntek. Azóta se asztma, se vakarózás pedig légszűrő nélkül, nyitott ablak mellett alszom.

2015. szept. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!