Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell online egyedül új...

Hogy kell online egyedül új nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Kb pontossan egy éve (VB-s Brazília és Neymar miatt <3) elkezdtem portugálul tanulni a Duolingo-n, de azt inkább hagytam, mert kissé nehéz volt, úgyhogy helyette elkezdtem a spanyolt. Azzal haladtam is valamennyire, de aztán abbahagytam két ok miatt. Az egyik, hogy suli volt és semmire nem maradt időm. A másik, meg hogy neten, teljesen egyedül szerintem nehéz. Vagy nem? Ti hogy csináljátok? Nyáron szeretnék megint foglalkozni vele, csak nem tudom, hogy.

2015. jún. 16. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy nehez, hanem hogy igazabol csak hirtelen jott otlet volt. Kitartas kell hozza, ha azert abbahagyod, mert 'nehez', akkor nem is akarsz megtanulni.
2015. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dehogynem szeretnék. Csak először spanyolul, mivel az tényleg könnyebb. Meg hiába Neymar, a spanyol valahogy közelebb áll hozzám. De igenis nehezebb neten, hiszen nincs ott egy tanár, aki kijavítson pl a kiejtésben, vagy bármi másban. Meg az az oldal angol, és bár valamennyire tudok angolul, nem olyan könnyű spanyolról angolra, majd magyarra fordítani. Vagy fordítva.
2015. jún. 16. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Én is próbáltam egyedül, aztán végül tanárnál kötöttem ki hál'istennek, mert olyan ordas hibákat tanultam meg, hogy csak na. Majd középfok után felsőfokra készülésnél már lehet egyedül, bár ott is jó, ha egyszer-egyszer készülsz tanárnál.
2015. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A livemocha.com oldalon kaphatsz segítséget anyanyelvi emberektől. Az oldal alapnyelve angol, de rengeteg nyelven tanulhatsz. A fordítást magyarul adja - mert beállíthatod anyanyelvedként.

Tudsz gyakorolni/tanulni olvasás utáni anyagot, de van olyan feladat, hogy fel kell mondanod egy szöveget (ehhez kell mikrofon), illetve van írásban megoldandó is. Spanyol anyanyelvűek meg kijavítják. Szerintem érdemes megpróbálni, segíthet.

Valószínűleg egy élő tanárral hatékonyabban haladnál, de ráhangolódásnak szerintem klassz, és ismeretségeket is lehet kötni.

Minimális angol tudás kell az oldal navigálásához.

2015. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. jún. 16. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!