Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kell bármilyen engedély...

Kell bármilyen engedély weboldal programozásához magánszemélyeknek? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Azzal a kérdéssel fordulok felétek, hogy kell-e bármilyen engedély ha magánszemélyeknek vagy játékszervereknek programoznék weboldalt pénzért

2015. jún. 18. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha pénzért dolgozol, akkor kell.

Vagy kiváltasz egyéni vállalkozóit, vagy megbízási szerződést írsz alá minden egyes céggel. Ha nem nagyüzemben csinálod, tehát havi rendszerességgel sok pénzért, a második verziót javaslom. Ekkor a cégnek valamennyi járulékot kell utánad fizetni, de "le vagy papírozva". Feketén is lehet persze dolgozni, nehezen is derül ki az ilyesmi talán az átlagnál. Viszont a kérdésre a válasz egyértelmű igen, ha nem is engedély, de valamilyen hivatalos formába kell a törvény szerint önteni.

2015. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem nagy összegre gondoltam 1-2000ft ami szerintem rettenetesen olcsó, bár tapasztalt vagyok, de 17 évesen nem hiszem hogy sokan szóba állnának velem, mármint nagyobb cégek stb. És mi az engedély feltétele esetleg tudsz mondani pár dolgot erről?
2015. jún. 18. 21:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezer-kétezer Ft-ért ne programozz weboldalt. :) Nem tudom, ebbe az összegbe mi fér bele, de az első munkámért anno (feketén) húszat kértem és kaptam, és ez is jóval a piaci ár alatt volt.

Mivel - úgy tudom - a vállalkozói feltétele a nagykorúság, és talán megbízásival is csak diákszövetkezeten keresztül kaphatnál munkát, marad a "sötétség birodalma". Ha így döntesz, ne verd nagy dobra, hogy mit készítettél és kinek. Esetleg ha nagyon jóban vagy azzal, akinek dolgozol, még belefér a "szívességi alapon" fejlesztés - hivatalosan.

2015. jún. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, de igazából nem megélni és nem pénzért szeretném csinálni, de ha ingyen dolgoznék azt hinnék valami balfácán vagyok. Feketén viszont nem nagyon mernék mert nem szeretném ha a nyakamon lógna a NAV és az egyéb ilyen jó fogásúak :) köszönöm szépen a válaszod! nagyon sokat segítettél!
2015. jún. 18. 22:04
 5/5 2xSü ***** válasza:

> Nem nagy összegre gondoltam 1-2000ft ami szerintem rettenetesen olcsó, bár tapasztalt vagyok, de 17 évesen nem hiszem hogy sokan szóba állnának velem, mármint nagyobb cégek stb. És mi az engedély feltétele esetleg tudsz mondani pár dolgot erről?


Pont azért olcsó, mert nem számolsz azzal, hogy a bevételből neked adót, egyéb közterheket kell fizetni.


Mondjuk tegyük fel, megcsinálsz naponta egy honlapot 1000 Ft-ért, vagy kétnaponta 2000 Ft-ért, és így van havi 30 000 Ft bevételed. (Azt nem tudom, hogyan csinálsz meg naponta egy honlapot, egy nap még a megbízás részleteinek lekommunikálására sem elég.)


Főállású vállalkozóként az adózás után marad 1 313 Ft – azaz ezerháromszáztizenhárom forint – hasznod.


Megbízási szerződéssel sem leányálom. Azzal maradna 21 090 Ft hasznod. Számolj bele egy áramfogyasztást, a megnövekedett agyi aktivitás miatti étel többletfogyasztást, és már nincs is tulajdonképpen hasznod. A számítógép amortizációról már ne is beszéljünk. Persze ha valaki állja mindezt, akkor oké, bár akkor már egyszerűbb, ha elkéred tőle azt a havi húszast. :-)


> de ha ingyen dolgoznék azt hinnék valami balfácán vagyok


Ha pár ezer forintért bevállalsz egy honlapot, akkor még inkább balfácánnak néznek. Ha ingyen csinálod, akkor még belefér, hogy neked ez valamiféle elved, küldetésed, hobbid, szívességed, amit tényleg nem pénzért csinálsz, hanem más megfontolásból.

2015. jún. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!